Dobra droga

Dobra droga = Rozwój Gminy = Nasze Bezpieczeństwo – takim transparentem (oraz innymi) dziś od 16.00 przez godzinę mieszkańcy Gminy Trzebiechów i Sulechów blokowali główne rondo przy wjeździe do miasta. Służby porządkowe zabezpieczyły teren skrzyżowania i pilnowały porządku na przejściach i jezdni. Doglądali ruchu aby jakiś nerwowy kierowca nie wjechał w ludzi. Dopóki było jasno wszystko dobrze było widać lecz już kilkanaście minut później nie było tak różowo. Zmrok i opady deszczu przykryły trochę ten protest ale najważniejsze że było ich widać na przejściach i słychać dzięki narratorowi, którym po raz kolejny był Paweł Bartusz. Przez zablokowane rondo im. ks. Kopra nie przejeżdżali jak chcieli użytkownicy m.in. drogi wojewódzkiej 278.
Protest był spowodowany wstrzymaniem remontu drogi 278 przez decyzję Lubuskiego Konserwatora Zabytków o wpisaniu alei lipowej przy tej drodze (Kruszyna – Radowice) do rejestru zabytków. Mieszkańcy protestując żądali:
– powrotu do remontu drogi
– wykreślenia alei z rejestru
– nieblokowanie rozwoju Gminy Trzebiechów (jedyny do niej dojazd)
– poprawy bezpieczeństwa na niej.
Protestujący w ten sposób chcieli zaznaczyć ważność problemu dla nich. Nie spoczną do chwili zmiany szeregu decyzji, ich zdaniem krzywdzących ich jako mieszkańców i podatników…

foto Gmina Sulechów
godzinę później
ni deszcz ni złorzeczenie nie przeszkodziło
a winni się denerwują, złorzeczą
i stoją i tak w korku, miejscowi omijali rondo znanymi sobie drogami lokalnymi