Aktywne pierniczki

Już nie pierwszy rok, w naszej szkole, dzięki Aktywnym Babeczkom ze Stowarzyszenia Regionu Cigacic dzieci rozpoczęły pierniczkowe warsztaty. Dzięki Pani Krysi, która kocha maluszki, już na miesiąc przed tym wydarzeniem zarabia ciasto aby odpowiednio dojrzało na ten czas.
Teraz kiedy już ciasto dojrzało przyszedł czas na jego obróbkę. Zaczęły się warsztaty piernikowe. Pani Krysia ze swoimi koleżankami z Grupy AB dzisiaj rozpoczęły spotkania z dziećmi miejscowej szkoły podstawowej w Cigacicach. Pierwszego dnia warsztatów zajęły się pierwszakami. Wraz z Panią Marzeną Wozińską (wychowawczyni I klasy) od rana zakasały rękawy i swymi małymi rączkami wyrabiały ciasto i kształtowały swoje pierniczki. Dla wielu zapewne był to pierwszy kontakt z taką formą zabawy (nauki). Pani Krysia wraz z Paniami grupy AB i wychowawczynią cierpliwie i z charyzmą tłumaczyły dzieciom jak, co i dlaczego trzeba zrobić aby pierniczki były pyszne i okazałe. Przy pomocy opiekunów dzieci wykonały wiele różnych wzorów piernikowych i okrasiły je lukrem i innymi ozdobami zakupionymi przez rodziców.
W taki oto sposób dzięki kolektywnej współpracy społecznic z GAB, szkoły i rodziców dzieci mają niezapomniane wspomnienie na kilka miesięcy (do następnych warsztatów) albo i lat…

Pani Krysia tłumaczy arkana wypiekania i wyrobu pysznych pierniczków
Pani Marzena ze swoimi wychowankami
wyprodukowane przez dzieci pierniczki

fotosy ze strony SP Cigacice

Waldemar W.