Drogie drogi do oświetlenia

Dziś kolejne spotkanie burmistrza i jego zastępcy z mieszkańcami Gminy Sulechów. Dzisiejsze miejsce spotkania to Szkoła Podstawowa w Kijach. Rozmówcy dzisiejsi (taką formę mają spotkania burmistrza – że się rozmawia) ze wsi Kije, problemów zgłosili wiele. Każdy z nich niemal podobny do zgłaszanych poprzednio. Były więc problemy z drogą wojewódzką (brak chodnika wzdłuż niej), droga powiatowa – jej stan i brak jej oświetlenia (na całości). Poruszono problemy oświetlenia do Góry B, brak części oświetlenia do Łochowa. Z bardziej przyziemnych spraw (a nawet podziemnych) monitowano brak kanalizacji we wsi oraz gazociągu. Do kompletu problemów dochodzi także brak ścieżki rowerowej czy chociaż chodnika z Kij do Sulechowa.
Te i wiele innych drobniejszych spraw burmistrzowie usłyszeli na tym spotkaniu w Kijach, kolejnej wsi prawie na skraju gminy i powiatu.

Jutro tzn. w sobotę Panowie już o 16 odwiedzą Głogusz i niedawno otwartą po generalnym remoncie sale wiejską. miejmy nadzieję że i tam mieszkańcy będą niecierpliwie czekać na spotkanie z władzą…