Niepodległości świętowanie

Dziś nieco inaczej niż ogólnie przyjęte w sposobach informowania rozpoczynamy od wyjaśnienia, że ta informacja trafi tylko do wąskiego grona wybranych ponieważ dotyczy ona Nowego Światu ale warszawskiego. Szczególnie w taki dzień jak 11 listopada są ludzie stąd, którzy jadą świętować tam. Dla nich też podpowiadamy gdzie i o której się dzieje cosik z najważniejszą parą w Polsce.
Tak tez na przykład się składa, że w poniedziałek para Prezydencka już od 8.00 będzie się pokazywać na różnych uroczystościach związanych ze świętem Niepodległości. Pierwej pod pomnikami (i tu lekcja ważna) Ojców Niepodległości (Paderewskiego, Dmowskiego, Daszyńskiego, Korfantego i Piłsudskiego). O 8.50 Ta sama para będzie już pod pomnikiem Ryszarda Kaczorowskiego (ostatni prezydent na uchodźstwie) składać wieniec a pod tablicą ofiar katastrofy smoleńskiej wiązanki.
Zaledwie kilka minut później (9.00) rozpocznie się w Świątyni Opatrzności Bożej msza święta za Ojczyznę.
Kolejnym wydarzeniem w którym para Prezydencka będzie numerem jeden to wręczenie odznaczeń państwowych z okazji Święta Niepodległości.
O 12.00 tradycyjnie Honorowa Odprawa Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
O 13.10 kolejne złożenie wieńca, tym razem przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu jego imienia.
Po tym wyczerpującym maratonie chwila oddechu tej pary by o 17.00 przed Pałacem Prezydenckim wziąć udział w koncercie „Gramy dla Niepodległej”.
Podobnie jak w poprzednich punktach dnia świątecznego tak i tutaj jest przewidziane wystąpienie głowy Państwa.
Niech żyje Niepodległa Polska.
Świętujmy każdy jak umie i rozumie