11.11 do hymnu

Zapewne nie dojdziemy do tego czyj to był pomysł (na pewno dobrej zmiany) ale trafiony tak sobie. Uważam jednak, że takie lekcje patriotyzmu i nauki narodowej symboliki przyczyni się do lepszej znajomości tematu od najmłodszych lat. Chwała więc im za to lecz samo wykonanie ma już gorszy oddźwięk. Zajmijmy się jednak akcją, która dziś w szkołach w całej Polsce o 11.11 miała swój finał. Punkt 11.11 szkoła do hymnu stanęła również w Cigacicach. Nie byłem więc nie będę opisywał ale dobrze to zrobiły Panie z tej szkoły na jej stronie (fanpage SP Cigacice): Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień w sposób szczególny. Krótka lekcja historii Polski zaprezentowana przez klasę VIII i V, przejmujące wiersze wyrecytowane przez naszych uczniów, pieśni patriotyczne w ich wykonaniu, to wszystko złożyło się na bardzo podniosły montaż słowno – muzyczny. W organizację tego dnia włączyli się również nasi najmłodsi uczniowie. Dzieci z klas 0-III wykonały piosenkę ,, Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Zatem sądzę, że już cała cigacicka młodzież zna hymn i inne utwory patriotyczne, które im utkwią w pamięci na zawsze i będą je śpiewać nie tylko za czasów „dobrej zmiany”.

Waldemar W.