Dobry Pasterz

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. 2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: 3 orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. 

Psalm 23

Dzisiejsza niedziela DOBREGO PASTERZA rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania. Modlimy się powołania kapłańskie, misyjne, zakonne, szczególnie w naszej Diecezji.

Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w Naszej Parafii w przyszłą niedzielę. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w piątek 17 maja od 16.30. Polecamy Panu Bogu te dzieci, ich rodziców i bliskich, prosząc by życie eucharystyczne, które te dzieci rozpoczynają nie skończyło się na I Komunii. Za to odpowiadają przede wszystkim rodzice. Na mszę komunijną zaproście rodzinę i gości do kościoła. Przed wejściem wyłączcie telefony …  Msza o 10.00.

Nabożeństwa majowe w Cigacicach o 17.30 (po – msza św) a w Górzykowie o 19.00  Zapraszam

Intencje Mszy świętych:

Wtorek: +Regina Grązka (3 rocznica śmierci) i ++ z rodziny Mazurek: Ksawera, Stanisław i Albin

Środa: +Andrzej Warszawski (2 rocznica śmierci)

Czwartek: +Michał Stelmaszuk (intencja od uczestników pogrzebu)

Piątek: ++ z rodziny Hryniewicz i Jarkowskich

Sobota: +Henryk Kozik (intencja od uczestników pogrzebu)

Niedziela: 8.00 DB Teresa Aborowicz (89 rocznica urodzin)

Niedziela 10.00 DB w intencji dzieci I komunijnych, ich rodziców i gości

W parafii Podwyższenia Krzyża w Sulechowie, w najbliższy piątek rozpoczyna się kurs przedmałżeński (do niedzieli). Zgłoszenia przyjmuje Pani Agnieszka (telefon dla zainteresowanych u ks. Proboszcza).

Polecam prasę katolicką

ks. Jerzy Filipkowski

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. 5 Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.