Młode wino

Kilka tygodni wstecz zakończyły się zbiory winogron z plantacji w okolicy. Winobranie odbyło się również w Zielonej Górze – pierwsza dekada września. Teraz przyszedł czas na próbowanie pierwszych efektów zbiorów.

Już dziś w Sulechowie, na wstępie listopadowego weekendu, rozpoczyna się Święto MŁODEGO WINA. Na te dwa dni świętowania zaprasza Sulechowski Dom Kultury w imieniu organizatorów:
– Gmina Sulechów,
– Winnica Mozów,
– Winnica w Ogrodzie,
– Winnica Cantina,
– Winnica Pod Winną Górą.

Pierwszego dnia, piątek organizatorzy zapraszają na;

KLIMATY HISZPAŃSKIE – wernisaż wystawy sekcji plastycznej SDK, SUTW oraz Piwnicy Artystycznej w Kargowej. Ewent odbędzie się w Zamku Książęcym w Sulechowie o 17.00.

WINNY SAVOIR VIVRE – wykład o winiarstwie i piciu wina. Prowadzenie – winiarze z Winnicy Mozów. 18.00 – piętro niżej niż wystawa (piwnica win).

– RETRO GITARY – czyli Osiecka z Krajewskim, Koncert Sentymentalny – 19.00 Sala Balowa w Zamku (bilety w kasie SDK po 15 zł.)

Drugi dzień wydarzenia to już zupełnie inna bajka. Można powiedzieć bardziej uduchowiona bo w programie literatura w różnych formach. Najpierw o 17.00 w Kawiarni Delicjusz (w sulechowskim Zborze) spotkanie autorskie autorek książek „HOPE znaczy NADZIEJA” i „WIARA i UFNOŚĆ”. Na pytania publiczności odpowiadać będą Danuta Andrynowska – Chruściel – opiekunka sekcji literackiej w SDK, Sylwia Klecha – Bohdanowicz i Barbara Adela Czyżewska. Oczywiście spotkanie odbędzie się przy młodym winie 😉

Drugi akord wieczoru to „LEŚMIAN NIEOCZYWISTY – Ślady” – koncert zespołu TRUPIĘGI. Ta impreza jest już płatna (35 zł) a bilety w kasie SDK lub przed koncertem (na co bym nie liczył).

Dołączamy się do organizatorów i serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że i stare dobre wino również będzie serwowane …

Waldek Włodek