Biznes dobry dla Gminy

Wczoraj wieczorem w Warszawie, podczas Gali Serwisu Samorządowego PAP, firma Rockwool Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Cigacicach jako jedyna z województwa lubuskiego została wyróżniona tytułem „BIZNES DOBRY DLA GMINY”. Zaszczyt odbioru nagrody dostąpił obecny na gali burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, który przy tej okazji podziękował za inicjatywy Rockwool Polska na rzecz naszych mieszkańców i gminy.

ROCKWOOL od wielu lat wspiera naszą społeczność, głównie w formie finansowej wspierając kluby i stowarzyszenia, czy kupując sprzęt szkolny dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Cigacicach. Firma ta angażuje się w życie naszej wspólnoty, z której wiele osób pracuje w firmie.
Wspiera finansowo wydarzenia kulturalne, jak: Festiwal Muzyki F. Chopina w Sulechowie, spotkania z lokalnymi artystami.

Wielokrotnie przekazywała swoje produkty do izolacji samorządowym jednostkom. Wielu organizatorów pikników czy festynów otrzymało od firmy różnorakie wsparcie.

W okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy przygotowuje z wełny mineralnej ozdoby świąteczne, które przekazuje przedszkolom, szkołom oraz gminie Sulechów, dzięki czemu na ulicach jest kolorowo i nietuzinkowo. Dekoracje powstają także przy okazji takich świątecznych dni, jak 3 maja czy 11 listopada. Ponadto przy firmie działa prężnie Klub Honorowych Dawców krwi PCK, który sławi okolice i firmę.

Brawo ROCKWOOL POLSKA!

Przy okazji gali podsumowano ranking „Gmina Dobra do Życia” 2023. Wyniki nie zaskakują bo najlepiej żyje się w Warszawie, Osielsku, Stalowej Woli, Gogolinie i Kleszczowie. Każda z tych gmin osiągnęła najwyższy wskaźnik jakości życia w swojej kategorii. Wyróżniono również gminy, które zajęły pierwsze miejsce w województwach. Sulechowa wśród nich nie było ale był nasz burmistrz, który dzięki takim spotkaniom nawiązuje nowe relacje, znajomości przydatne w dalszych działaniach na rzecz naszej Gminy.

Z obowiązku dodamy, że z lubuskiego wyróżniono gminę miejsko – wiejską Kostrzyn n/Odrą i z miast na prawach powiatu – Zieloną Górę. Wybranym gratulujemy i życzymy dalszych starań o dobro mieszkańców na każdym froncie.

Nadmienić również należy, że Serwis Samorządowy PAP korzystając z okazji wizyty tylu samorządowców (przybyłych na galę) zorganizował debatę o tym, jakie narzędzia ma samorząd, by poprawiać jakość życia na swoim terenie. Szczegóły w linku >>>>>>

Zdjęcia Serwisu Samorządowego
tekst na podstawie informacji SSPAP – WJW