Cargovia na tarczy

Kolejny i zarazem ostatni mecz rundy jesiennej (klasa okręgowa)zakończył się porażką Cargovii Kargowa 0 – 2. Błękitni Ołobok grali agresywnie a sędziowie byli nieskorzy do temperowania ich poczynań.


W zielonogórskiej okręgówce mamy 4 drużyny z powiatu zielonogórskiego. Nie jest to najgorszy wynik bo chociażby taki powiat jak Nowa Sól czy Krosno Odrzańskie ma tylko dwa. Pozostałe powiaty w grupie zielonogórskiej mają od trzech do pięciu zespołów w klasie okręgowej.

Pozycja w tabeli klasy okręgowej ma zawsze znaczenie ale narzucany styl gry nie wszystkim pasuje co się przekłada na gorsze rezultaty końcowe. Na zakończenie rundy jesiennej najlepiej się plasuje Zorza Ochla z 28 pkt (lider 39) zajmując 4 miejsce. Nieco gorzej wyglądają Czarni Drągowina, która na 6 miejscu zgromadziła 25 pkt. Dziesiąty Piast Czerwieńsk ma już tylko ponad połowę punktów lidera (21) a Cargovia na jedenastej lokacie zgromadziła tylko 17 pkt.

Podobnie jak w ostatnim pojedynku Cargovia u siebie nie sprostała obecnemu liderowi:
Dozamet Connector 2 – 5 (26.08);
Piast Czerwieńsk 2 – 4 (23.09);
Victoria Waluś – Trans Szczaniec 0 – 2 (7.10);
Czarni Drągowina 1 – 3 (21.10).

Wygrała za to w Lubsku z Budowlamymi 2 – 1;
w Chociulach ze Schnug 3 – 0;
w Sieniawie z Deltą 2 – 0.

Zanotowała remisy u siebie:
z Tęczą Homanit Krosno 3 – 3
i na wyjeździe z Unią Kunice 1 -1.
W domu wygrała jedynie z Piast Iłowa 3 – 2;
z Czarnymi Rudno 5 – 1.

Na wyjeździe przegrała z:
ŁKS Łeknica 3 – 2;
Zorza Ochla 6 – 1
i Dar-Bol Alfa Jaromirowice 2 – 0

Pozycja w środku tabeli daje nadzieje, że okres „laby od piłki” spożytkują należycie aby na wiosnę umocnić się lub podnieść w tabeli. Przy każdej okazji spotkań na kargowskiej arenie podnoszony jest „problem” porządnej szatni na przyszłe sezony. Projekt szatni był już konsultowany z radnymi kargowskimi i jego dopracowanie ma się zakończyć w najbliższym tygodniu – mówi burmistrz Kargowej, Jerzy Fabiś. Mamy nadzieję, że wszystkie uwagi zostaną naniesione na projekt i już wkrótce będzie można złożyć w powiecie o pozwolenie na budowę.

Jacek D.