Odpust za tydzień

„Sprawiedliwy, choćby umarł przedwcześnie, znajdzie odpoczynek. Starość jest czcigodna nie przez długowieczność i liczbą lat się jej nie mierzy: sędziwością u ludzi jest mądrość, a miarą starości – życie nieskalane.
Ponieważ spodobał się Bogu, został umiłowany, a żyjąc wśród grzeszników, został przeniesiony. Zabrany został, by złość nie odmieniła jego myśli albo ułuda nie uwiodła duszy, bo urok marności przesłania dobro, a burza namiętności mąci prawy umysł.
Wcześnie osiągnąwszy doskonałość, przeżył czasów wiele. Dusza jego podobała się Bogu, dlatego pośpiesznie uszła spośród nieprawości.
A ludzie patrzyli i nie pojmowali ani sobie tego nie wzięli do serca, że łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi, i o świętych Jego staranie.”
*

Dziś przypada 84 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Modlimy się za Polskę i poszkodowanych przez tę agresję. Tego dnia również obchodzimy Dzień Sybiraka ku pamięci wywiezionych na Sybir i w głąb Rosji od tego dnia.

Dziś po mszy o 11.00 – spotkanie z rodzicami dzieci I – komunijnych.

Dziś zbieramy (przy wyjściu z Kościoła) na uczelnie katolickie w Polsce.

Jutro święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i w sposób szczególny młodzieży. Jutro msza święta, z racji odpustu w Sulechowie, o 17.00 za Parafian.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy, w naszej Parafii, Uroczystość odpustową ku czci Patrona św. Michała Archanioła. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o 14.00
Zapraszam do wspólnego przeżycia tej uroczystości i zyskiwanie odpustu za siebie albo za kogoś zmarłego. Od 13.15 okazja do spowiedzi świętej. Po zakończeniu liturgii zapraszam na poczęstunek przy naszym kościele. Mam nadzieję, że nasi Parafianie zechcą się podzielić z innymi czymś swoim.
Proszę o przygotowanie stołów i ławek.

Intencje mszy świętych:
poniedziałek – 17.00 – za Parafian
czwartek – 18.00 +Wiesław Skrzypka
piątek – 18.00 ++Franciszek i Feliksa Frynia, Emilia Stolarska.
sobota – 18.00 +Feliksa Jankowska
niedziela – 09.00 ++ Ludwika Szyjka i Jadwiga Chodasewicz.
…………………….. – 11.00 za Parafian (suma odpustowa)
Na koniec Proboszcz odczytał komunikat Bpa T. Lityńskiego w związku z przekazaniem relikwii błogosławionej rodziny Ulmów.
Na odpust proszę posprzątać w środku (kościół) i na zewnątrz.

Proboszcz, ks. Jerzy Filipkowski

* Księga Mądrości Mdr 4, 7-15