Smaki '2023

Trudno by już było zliczyć ile to wydarzeń mają na koncie Aktywne Babeczki z Cigacic. Ne sposób zliczyć aktywności kobiet (i mężczyzn również) z cigacickich stowarzyszeń. A SeRCe to jedno z wielu.

Jednak to ono, Stowarzyszenie Regionu Cigacic jest chyba najaktywniejsze w ostatnich latach w Pięciowsi. Pięciowieś to zbiór sąsiadujących ze sobą wsi wokół Cigacic z nimi na czele.

SeRCe działa już od ponad 20 lat ale dopiero pod rządami obecnej Pani prezes (Basi Pilarz) zaczęło nabierać animuszu i działać żywo. Nie znaczy to wcale, że kiedyś nie robiono nic. Wręcz przeciwnie, ale to inna historia. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do sztandarowej imprezy roku – Smaki Jesieni. Impreza ta jest podsumowaniem całego roku działalności SRC i Aktywnych Babeczek, nieodłącznej części Stowarzyszenia jak sekcja modelarska czy historyczna zajmująca się schronami z II Wojny Światowej.

Podobnie jak w latach poprzednich Piknik Rodzinny „Smaki Jesieni” ściągnie do Cigacic masę ludzi z Pięciowsi ale i z Sulechowa, Zawady czy z Zielonej Góry. Najważniejszą atrakcją imprezy są „słoiczki z piwniczki”, na które, o nieznanej jeszcze godzinie, ruszy loteria fantowa. Oprócz przepysznych wyrobów miejscowych gospodyń i gospodarzy trafiają się wina lokalnych winnic jak i wytwórców smacznych nalewek o właściwościach zdrowotnych: z pędów sosny, czarnego bzu, pokrzywy czy łupin zielonych orzechów. Zwykle o innej godzinie rusza druga loteria fantowa gdzie również każdy los wygrywa, jak będzie w tym roku – zobaczymy.

w tegorocznej edycji na pewno będzie:
– pokaz ratownictwa OSP Cigacice,
– przysmak sołtysa,
– stoisko winnicy POD WINNĄ GÓRĄ,
– gry i zabawy dla dzieci,
– popcorn
– najlepsze ciasta w Regionie.
W Pikniku wezmą udział wolontariusze z Sulechowa, którzy na okolicznych wydarzeniach zbierają datki na budowę studni w Tanzanii, gdzie woda jest na prawdę wielkim skarbem.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy.

Waldek Włodek