Świętowanie czas zacząć

Już w najbliższą niedzielę kwiatkiem z Tobą się podzielę
i nie będzie to dla Ciebie, Pani podział najgorszy,
Ty weźmiesz łebki a ja łodygi jako sort gorszy…

Znaczy nie inaczej ale już w niedzielę 8 marca – Dzień Kobiet, nieodzownego elementu 😉 wystroju wnętrz i ozdoby mężczyzn. Dla niektórych – to sądny dzień, i nie wiedzą jak sobie z tym poradzić ale są też tacy dla których ten dzień to zwieńczenie całorocznych starań o swoje Panie – Kobiety (ich motory napędowe życia). Dziś nawet słyszałem od jednej – Grzesiu, nie wygłupiaj się z prezentami w niedzielę (8 marca) tylko lepiej motor napraw to se polatamy.
I jak nie kochać takiej? Pewnie że chłop się ucieszył i już wie, że Ona go kocha… bardziej niż jazdę na moto.
Tymczasem świętowanie w naszym powiecie rozpoczęło się dziś od Kargowej gdzie Gminny Ośrodek Kultury wraz z burmistrzem Jerzym Fabisiem zorganizował dla Pań spotkanie. Gwiazd wieczoru było około 150 a dla nich wystąpił Kabaret co strzelał dowcipami jak „Kałasznikow”. Miły wieczór z władzami miasta i gminy szybko minął i obecnie pozostał w sferze wspomnień.
W sferze wspomnień również pozostanie dzisiejsze święto pań we wsi Chwalim, w której sołtys Roman Mendak zorganizował Paniom miłe chwile na sali wiejskiej. Imprezę jako dobry gospodarz odwiedził również burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś.
Następne wsie w okolicy przygotowują się do świętowania (Brody – jutro 7 marca, Kalsk w niedziele – 8 marca, Cigacice w poniedziałek – 9 marca).
Pani sołtys Brodów zdradziła nam że są samowystarczalne i przygotowują (Koło Gospodyń Wiejskich) przyjęcie na około 50 Pań ze wsi.
Własnym sumptem przygotowują imprezę również członkowie KGW i Rady Sołeckiej wsi Kalsk.
W Cigacicach same Aktywne Babeczki przygotowują sobie dzień kobiet w poniedziałek – tradycyjny dzień spotkań. Zwykle przychodziło na to spotkanie paru panów…

Kałasznikow nadaje …
Burmistrz Kargowej w Chwalimiu (w środku) z sołtysem Romanem Mendakiem (po prawej)