ŚWIT-a na strefie

Od kilku dni zewsząd napływają do nas pytania: co się dzieje na strefie? Oczywiście mowa o Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Nowy Świat. Po kilku telefonach i wizytach u źródeł mamy dla Was uspokajające informacje. Nie będą to baseny z algami (ani bez), nie będzie to przetwórstwo odpadów z Malezji. Nie będzie to również nic związane z produkcją odpadów. Na strefie mimo mroków współczesności Świt-a. Konkretnie to Producent Kołder i Pościeli ŚWIT, buduje hale magazynowo-produkcyjną o powierzchni 3000 m kw. Znajdzie się tu powierzchnia magazynowa i logistyczna a w przyszłości jeśli będzie taka potrzeba również drobna produkcja. Jak informuje nas dyrektor zakładu Michał Wintoniak – w Chynowie skończyły się możliwości rozwojowe i parę lat temu podjęli się poszukiwania miejsca na nowy zakład. Najpierw w bezpośrednim sąsiedztwie na Chynowie a potem dalej i dalej. Niestety miasto Zielona Góra nie ma oferty na takie małe firmy. W związku z tym dyrekcja firmy postanowiła pójść w drugą stronę i szukać działki w najbliższej możliwie odległości od zakładu produkcyjnego. Było to kilka lat temu. Trafiłem na wspaniałego człowieka, gospodarza Sulechowa Pana Ignacego Odważnego, który własnym samochodem obwiózł mnie po wszelkich możliwych lokalizacjach i wyjaśniał lokalne uwarunkowania. Po przeglądzie wszystkich działek zdecydowaliśmy się na tą najbliżej położoną węzła komunikacyjnego. Stąd to zaledwie kwadrans drogi do naszej siedziby gdzie produkujemy pościel do hoteli i do sklepów. Oprócz tego oferujemy szeroki wybór ubrań medycznych, ręczniki, koce, tkaniny i wypełnienia. Pozwoli Nam to na minimalizację kosztów transportu między tymi dwoma miejscami. Z Chynowa nie uciekamy tylko rozwijamy się jak to robimy od 30 lat kiedy to Izabela i Jacek Wintoniak założyli ten biznes.
Planujemy zatrudnienie na poziomie 40 – 50 osób.

Brawo, brawo, brawo to jest pierwsza firma, która po załatwieniu wszystkich formalności rozpoczęła budowę na K-SSSE Nowy Świat. Prostujemy przy okazji wszelkie niedomówienia. Od podjęcia decyzji o kupnie działki załatwienie wszelkich formalności (uzgodnień, pozwoleń) potrzeba na prawdę bardzo wiele czasu na „wbicie” łopaty na budowie. Cieszymy się że na strefie Nowy Świat wstał dzień. To będzie teraz zachęta dla innych żeby się tu budować.
Budowy pod klucz całej inwestycji podjęła się firma ADAMIETZ ze Strzelec Opolskich ale sami pracownicy są już z okolicy więc praca na budowie wre. Po ogrodzeniu terenu i zdjęciu wierzchniej warstwy humusu rozpoczną się wykopki i wylewanie fundamentów. Powodzenia…

Waldek Włodek