Eko Beata dla ratowania świata

Od lat znam wspaniałą kobietę i niezwykłego sportowca. Matkę, żonę i babcię pięknych wnucząt. Jeździ na rowerze kilometrów setki i morsuje z nami. Niedawno, całkiem przy okazji poznałem mamę tych wnucząt – wspaniała mądra kobieta i jeszcze pro eko. Jednym słowem EkoBea. Kiedy tylko wróciła na sulechowską ziemię od razu zaczęła zmieniać otoczenie na lepsze. Najpierw akcja sprzątania świata w rejonie Górek Małych wraz z dziećmi, babcią i grupą Recykling Sulechów. Kolejne działania w okół miejsca zamieszkania a teraz po dokonaniu uzgodnień z burmistrzem Sulechowa i Prezesem Supeko-u organizuje dla mieszkańców miasta (gminy) SZAFING. Pierwszy będzie to szafing dziecięcy. To pierwsza z wielu ekologicznych inicjatyw pod wspólnym hasłem akcji „Bezplastikowy Sulechów” pod patronatem Burmistrza Sulechowa Wojciecha Sołtysa, promującej bezodpadowy styl życia.
Zatem już 14 grudnia (za dwa tygodnie) w sobotę w sali przy Supekom-ie pierwszy sulechowski SZAFING DZIECIĘCY. To świetna okazja nie tylko do zaoszczędzenia pieniędzy ale również do przewietrzenia swojej szafy. To przede wszystkim idea ekologiczna, promująca praktyczny recykling i edukująca naszą społeczność, że rzeczy używane, jeśli zadbane nadają się świetnie do użytku powtórnego. Zimowy Szafing Dziecięcy to kiermasz ubrań używanych, zabawek, książek, akcesoriów dziecięcych od 0 do 12 lat oraz odzieży ciążowej. Ze względu na okres przedświąteczny akceptujemy również sprzedaż akcesoriów świątecznych.
Nasz kiermasz to po pierwsze alternatywa dla wysypiska śmieci, na którym niestety wiele z tych rzeczy by wylądowało. Po drugie chcemy odciążyć finansowo rodziców, którzy co sezon muszą wydać mnóstwo pieniędzy na nową wyprawkę swoich dzieci.
Podczas naszego szafingu będzie można kupić rzeczy nawet za symboliczna złotówkę.
Zachęcamy do zaangażowania w sprzedaż i kupno całe rodziny wraz z dziećmi. Chcielibyśmy edukować nasze maluchy, że używane to nie wstyd, a wręcz przeciwnie. Ekologia to wartość nadrzędna.


14.12.2019 (SOBOTA) 10.00 – 14.00
Sala przy SuPeKom-ie
Sulechów, ul. Poznańska 18

INFORMACJA DLA CHĘTNYCH SPRZEDAWAĆ:
Liczba miejsc dla sprzedających jest ograniczona do 20. O pierwszeństwie decyduje kolejność zgłoszeń. Start przyjmowania zgłoszeń od 4 grudnia (środa) od godziny 20:00 na adres beaja@interia.pl Bardzo proszę sprecyzować, czy sprzedawane będą odzież dziecięca ( i w jakim przedziale wiekowym), zabawki, odzież ciążowa czy akcesoria świąteczne.
Zgłoszenie zostanie potwierdzone 06 grudnia (piątek).

Waldek Włodek