Chopin po raz 11-ty

Burmistrz Odwiedza sulechowskie wsie (wczoraj Pomorsko i Brody, dziś Cigacice) ale nie stroni też od innych wydarzeń o innej randze. Dlatego też na pewno nie zabraknie go na otwarciu XI Festiwalu Chopinowskiego w sali Zboru w najbliższy piątek 15 listopada. Tego akurat dnia nie ma planowanych spotkań z mieszkańcami bo spotka się z nimi w Zborze.
Otwarcie festiwalu nastąpi w piątek 15 listopada o godzinie 17.00 w sali widowiskowej sulechowskiego Zboru na które zaprasza Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys i Dyrektor Festiwalu Tomasz Furtak. po uroczystym otwarciu nastąpi wykład i prezentacja wydawnictwa „Halle i Sulechów – ośrodki pietyzmu i edukacji” – profesor Bogumiły Burdy. Po prezentacji kolejne nieszablonowe wydarzenie w historii miasta: prawykonanie utworu na chór pod nazwą: „NASZE MIASTO” (słowa Bożena Sroka, Bernard Grupa, muzyka B. Grupa) skomponowanego z okazji obchodów 700 lecia Sulechowa. Wykonanie – prowadzony przez autora muzyki B.Grupę chór Cantabile pod jego dyrekcją.
Prowadzenie uroczystości – Jan Popis (wybitny krytyk muzyki poważnej z Warszawy).
Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszy festiwalowy koncert (20.00) w wykonaniu Chrisa Jarretta. Ten amerykański pianista jazzowy mieszkający w Niemczech (od 1985 roku) nagrała tam swoją pierwszą płytę a w jego muzyce: formy klasyczne i etniczne współżyją z najbardziej ekstremalnym językiem współczesnym oraz wolną improwizacją jazzową. Szykuje się zatem niezwykły koncert niezwykłego pianisty, który na ten koncert obiecał przygotować coś niezwykłego.

Zapraszamy

Festiwalowi towarzyszy wystawa zdjęć z poprzednich 10 festiwali nadwornego fotografa festiwalu A. Bakinowskiego, która od 4 listopada jest do oglądania w ratuszu a od piątku będzie w kawiarni Delicjusz.
W tej kawiarni w otoczeniu tych fotosów, organizatorzy zapraszają na muzyczne spotkania z wykonawcami i prowadzącymi przy winach z lubuskich winnic w Górzykowie i Mozowie.