Nie promują

Po licznych i obfitych opadach w południowo-wschodniej Polsce na Wiśle przemieszcza się fala powodziowa. Po przepłynięciu Krakowa i szerokim rozlaniu powoli opada i przemieszcza się dalej. Podobnie wygląda sytuacja na Odrze. Stopniowo podnosi się poziom wody w kolejnych portach i punktach kontrolnych na Naszej rzece. Nie ma jednak poważnych obaw do powodzi jak przed laty, informują specjaliści. W ostatnich godzinach poziom wody w Cigacicach podniósł się o 25 cm ale do stanu krytycznego jeszcze daleko, informuje bosman portu Roman Włoch. Z tego powodu jednak nie kursują wszystkie promy na lubuskim odcinku Odry. Podniesiony stan wody czyści nabrzeża i znosi do portów różne śmieci z całego dorzecza. Kiedy woda opadnie pracownicy OSiR Sulechów (i nie tylko) będą mieli ręce pełne roboty. Wszystko trzeba będzie posprzątać i mamy nadzieje że nie wyląduje to znowu na działce miejscowego OSP Cigacice.

Stan wód na Odrze w Cigacicach w ostatnich 60 dniach nie przekroczył stanu alarmowego (400 cm) ale za to spadał do 133 cm (25.04 – g. 0:50).

 

Aktualizacja godz. 6.50 dnia 30.05.2019 – stan wody na Odrze w Cigacicach obniżył się w stosunku do dnia wczorajszego o 46 cm i wynosi 326 cm czyli jest niższy od stanu ostrzegawczego o 24 cm. do stanu alarmowego (400 cm) brakowało 30 cm wczoraj rano. Zaczął pływać prom w Milsku ale przez Cigacice nadal większe natężenie ruchu.

2 odpowiedzi do artykułu “Nie promują

  1. WJ W Autor

    Z napływających informacji z ZDW o 11.00 uruchomiono już przeprawę promową w Milsku i Brodach a o 12.00 ruszyła przeprawa w Pomorsku. Na opad wody w rzece czeka prom w Połęcku.