Idź na wybory

Już o godzinie 7.00 w lokalu wyborczym w Cigacicach wydano pierwszą kartę do głosowania. Podobnie jak w całej Polsce  o tej właśnie godzinie otwarto lokale wyborcze dla prawie 30 milionów Polaków uprawnionych (ponad 1 100 w Cigacicach) do głosowania w 27 277 Obwodowych Komisjach Wyborczych. Nasz Okręg Wyborczy nosi nr 13 (ostatni) a OKW ma nr 8. W naszym Okręgu (Gorzów Wlkp) jest 1 841 OKW w których ma prawo do oddania głosu na kandydatów do Europarlamentu 2 093 540 obywateli. Nasza gmina przypisana jest do Rejonowej Komisji Wyborczej w Zielonej Górze, w której jest 51 Obwodowych Komisji Wyborczych i 59 028 uprawnionych. Z dziewięciu gmin powiatu zielonogórskiego, w związku z największą liczbą mieszkańców, mamy najwięcej OKW – bo aż 15 a uprawnionych aż 20 039. Pozostałe gminy mają od trzech (Bojadła, Kargowa, Zabór) do 7 (Nowogród Bobrzański) OKW.

Aby zagłosować na swojego kandydata wybierając się do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem a kto kończy 18 lat właśnie dzisiaj a nie ma jeszcze dowodu osobistego może się okazać jeszcze legitymacją szkolną. Swoją tożsamość można również potwierdzić na podstawie mTożsamości, aplikacji dostępnej w Ministerstwie Cyfryzacji – mObywatel.

Lokale wyborcze, o  ile nie wystąpią nadzwyczajne sytuacje zostaną zamknięte o 21.00.

Lokal wyborczy Naszego Obwodu znajduje się w sali nr 10 miejscowej Szkoły Podstawowej w Cigacicach (pierwszy od wejścia).

                                                              Z A P R A S Z A M Y