Piątek w Cigacicach

W związku z akcją pobierania krwi w Cigacicach mieliśmy dziś nieco więcej czasu dla Was i postanowiliśmy zajrzeć do Waszych mieszkań podczas Waszej nieobecności 😉 (żarcik).

Wracając jednak do rzeczywistości chcemy Was poinformować o wydarzeniach jakie dziś zanotowaliśmy. I tak, dziś w piątek 24 maja 2019 roku mimo zapowiedzi deszczu z przed kilku dni pogoda była wyśmienita. To z kolei sprzyjało różnym pracom na terenie Cigacic. Od 8.00 na parkingu przed biurowcem Rockwool Polska, rozpoczęła się akcja poboru krwi od członków i sympatyków Klubu HDK PCK przy Rockwool Polska Cigacice. Już chwilę po otwarciu drzwi autobus się wypełnił gwarem i chętnymi do oddania kawałka siebie, krwi – najcenniejszego daru. Tak też było do samego końca kiedy czterdziesty krwiodawca rejestrował się w nim. Niestety więcej nie dało rady obsłużyć gdyż takie są możliwości jego obsługi a poza tym czas się skończył a Panie z obsługi z zebraną krwią muszą jeszcze wrócić do RCKiK i zabezpieczyć ją jak należy. Łącznie, w wyniku akcji zebrano 18 litrów krwi od 40 krwiodawców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło.

Już w niedzielę Wybory do Europarlamentu, Dziś przedstawiciele UM w Sulechowie i OKW w Cigacicach odebrali i sprawdzili wyposażenie lokalu przeznaczonego do przeprowadzenia wyborów w najbliższą niedzielę.

Z powodu braku wody w instalacji hydrantowej przy cigacickiej plebani (ul. Sikorskiego) dziś zdemontowano hydrant który nie puszczał wody. Jak się okazało w środku zalegały kamienie i piach. Okazało się również, że hydrant nie posiadał zaworu odcinającego i zanim zamknięto odpływ wzdłuż ulicy do Podgórnej popłynęło kilkadziesiąt litrów wody. Spowodowało to większe skomplikowanie operacji ale po chwili udało się zatrzymać źródło wycieku.

Kilkaset metrów dalej przy ulicy Akacjowej róg Kolejowej, również trwały prace modernizacyjne na wieży przesyłowej telefonii komórkowej. Na zlecenie właściciela wieży (Plus) specjaliści alpiniści wymieniali na mocniejsze elementy konstrukcyjne wieży. Prace zostały zlecone ze względu na co raz częstsze silne wiatry na terenie naszego województwa.

Ponadto wiele prac i przygotowań trwało w wielu innych miejscach, w końcu to piątek a jutro już weekend…