Niech się święci

Tradycja wieloletnia podpowiada, że jak jest święto to trzeba je świętować. Dlatego też kilkanaścioro światłych obywateli z Sulechowa i okolicy w dniu dzisiejszym uczciło pamięć o święcie ludzi pracy. Jego patronem jest św. Józef, którego w kościołach wspominali wierni.

Pod pomnikiem Chwały Oręża Polskiego spotkali się członkowie miejscowego SLD oraz ich sympatycy i przedstawiciele Urzędu Miejskiego z Burmistrzem Sulechowa na czele. Pan Wojciech Sołtys wraz ze zgromadzonymi uczestnikami spotkania złożył wiązanki kwiatów i pojedyncze róże od aktywnych członków SLD w Sulechowie.

Całemu wydarzeniu z boku przyglądali się motocykliści wraz z pastorem kościoła Zielonoświątkowego, którzy wkrótce po tym przenieśli w okolice ratusza sulechowskiego w celu ewangelizacji ludności miejscowej. Oprócz strawy duchowej Zielonoświątkowcy przygotowali grilla, z którego pieczonymi kiełbaskami częstowali przybyłych spragnionych słowa Bożego i strawy. Całemu wydarzeniu nie przeszkodził nawet deszcz, który spadł niespodziewanie tak jak niespodziewanie znikł po kilkunastu minutach.

w „pochodzie” do miejsca złożenia kwiatów

składanie wiązanek: w pierwszej linii burmistrz Sołtys i szef sulechowskiego SLD Zbigniew Kukwa

wspólne zdjęcie z burmistrzem, członków i sympatyków SLD obecnych na uroczystości

 

dziękujemy za zdjęcia TR