Złota nuta brzmi

Na zaczynające się jutro Polskie świętowanie zaplanowano w okolicy wiele wydarzeń. Poczynając od patriotycznych przez kościelne do muzycznych i rekreacyjnych. My chcemy Państwu przybliżyć jedną z nich. Przykuło naszą uwagę wydarzenie pod nazwą: Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Złota Nuta Obrzycy”. Jest to już XI edycja tego wydarzenia – festiwalu, organizowanego przez Trzebiechowski Ośrodek Kultury im. Tadeusza Wojtera. Jej początek zapowiedziany jest na 16.00. Wystąpią zespoły śpiewacze z okolicy bliższej i dalszej. Około 20.00 TOK zaprasza uczestników na zabawę taneczną z zespołem „Black&White”

Dodatkowo do Państwa dyspozycji będzie mała gastronomia, grochówka oraz zamki dmuchane dla dzieci. Całość odbędzie się na scenie plenerowej przed Pałacem w Trzebiechowie.

Organizatorem przeglądu jest Trzebiechowski Ośrodek Kultury. Celem przeglądu jest ocalenie od zapomnienia pieśni ludowych, patriotycznych, popularnych, żartobliwych. Wymiana doświadczeń wokalnych i repertuarowych . Integracja środowiska artystycznego wsi i małych miasteczek. Radość wspólnego spotkania się, śpiewania, muzykowania i dobrej zabawy. Promocja gmin, w których działają zespoły.

Ważna jest także popularyzacja różnych form folklorystycznych, tworzenie klimatu lokalnego i regionalnego, pobudzanie własnej twórczości, wyłanianie talentów i indywidualności, aktywna postawa wobec dziedzictwa kulturowego.

Pozdrawiamy i zapraszamy na Przegląd…