Tylko kurtki

Jednak moim zdaniem również polary dają ciepło jak i płaszcze. Jak znam życie, w każdym domu znajdzie się jakaś, chociaż jedna czy jeden. Podzielcie się zatem ciepłem czyli ciepłą odzieżą z uboższymi.

Z inicjatywą (podobno) wyszli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulechowie. Stykając się na co dzień z ubóstwem mieszkańców Gminy Sulechów i dysponując miejscem w korytarzu (na klatce schodowej OPS) postanowili poszerzyć swoją ofertę o darmowe i całkiem dobre rzeczy.

Codziennie z tego wymiennika ciepła można korzystać w godzinach pracy Biblioteki Publicznej przy ulicy Jana Pawła II 52, który był znany ze swojej szczodrobliwości przez całe życie. W tygodniu Biblioteka (a przynajmniej dolny hol budynku) jest otwarty od 7.00 do 16.00. W poniedziałki pracuje ona dłużej więc jeśli tylko będą chętni, można się dzielić „ciepłem” do 18.00

Jednocześnie namawiamy wszystkich mieszkańców małych i dużych do podzielenia się wymienianą dobrą odzieżą, która uboższym może dać jeszcze wiele radości. Przy okazji przypominam, że tuż za ścianą tego holu stoi od lat JADŁODZIELNIA, o którą dbają harcerze Babimojsko-Sulechowskiego Hufca ZHP pod okiem Pani Moniki Michalak. I tam również można coś podrzucić do jedzenia dla uboższych. Jeżeli są to własne wyroby spożywcze – opiszcie jaki jest termin do spożycia.

Waldek Włodek