Kolej do Powodowa

I komu to przeszkadzało? Podejrzewam, że po prostu drogo to kosztowało a ludziska zachłysnęli się automobilizmem i każdy miał auto tylko zapomnieli, że nie wszyscy mogą mieć prawko na autko …

Jak informuje Urząd Miejski w Wolsztynie a za nim nasz kolega Leszek Knopp:

Wznowienie połączeń kolejowych Wolsztyn – Powodowo staje się faktem. Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze przystępuje do prac, które umożliwią przejazd pociągów na linii kolejowej 357 na odcinku z Wolsztyna do Powodowa. Roboty potrwają do grudnia 2023 r. Szanse na to, iż od stycznia 2024 r. ruszą połączenia z Wolsztyna do Powodowa są więc bardzo realne.

To efekt zabiegów jakie Gmina Wolsztyn wspólnie z Urzędem Marszałkowskim czyniła w Kolejach Wielkopolskich. – Pisma w tej sprawie kierowaliśmy do PKP jeszcze w 2020 roku i w kolejnych latach. – mówi Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis. – Proponowaliśmy wówczas, aby do ewentualnego prowadzenia tu ruchu kolejowego wykorzystać szynobusy kolei wielkopolskich obsługujących trasę Wolsztyn-Poznań, a oczekujące w Wolsztynie na kolejne kursy. Nasze starania wsparło Starostwo Powiatowe i wspólnie argumentowaliśmy, iż z połączenia tego z pewnością licznie korzystałaby młodzież dojeżdżająca z Wolsztyna do Zespołu Szkół Rolniczych w Powodowie.

Pod postem, na popularnym portalu społecznościowym, od razu pojawiły się żale i pochwały. Są tam również informacje – propozycje jak można by połączyć Wolsztyn z Sulechowem czy też jak by można było dobudować stacje pośrednią na tej linii. Dyskusja się rozwija więc nie omieszkamy poinformować jak się ona rozwinie.

Tymczasem – oby cała para nie poszła w gwizdek …

Jacek D.