Nareszcie jasne co i kiedy

Jak wszystkim wiadomo wokół starego mostu w Cigacicach (pisaliśmy o tym) od dwóch tygodni dzieją się pewne rzeczy związane z jego przygotowaniem do remontu. Tydzień temu przed mostem (od strony Cigacic stanęły) dwa kontenery. Jak się dowiadujemy w Starostwie Powiatowym już po niedzieli rozpocznie się instalacja oznakowania na potrzeby tego remontu. Na razie oznakowanie jest zamówione u producenta i wkrótce będzie gotowe do instalacji. Po ich zainstalowaniu zostaną zasłonięte aby w odpowiednim momencie (najprawdopodobniej jeszcze przed świętami) je odsłonić. Oczekiwany długo remont rozpocznie się już po świętach 14 kwietnia. Od tego momentu most nie będzie przejezdny dla żadnych pojazdów. Jakiś czas zostanie utrzymany ruch pieszy ale tylko do demontażu pierwszych elementów. Kiedy zacznie się demontaż elementów mostu wszelki ruch zostanie wstrzymany. Potrwać to może nawet 20 miesięcy czyli do końca remontu, który jest przewidziany do grudnia 2021 roku.
Obiecane przez starostwo i wykonawce remontu spotkanie z mieszkańcami nie odbędzie się z oczywistych powodów. Przykro nam o tym informować ale niestety siła wyższa.
Cała ta pandemia zmieniła nie tylko nasz tryb pracy ale daje nam to też nowe możliwości i dziękujemy Bogu za to bo to zupełnie nowe doświadczenie – można by rzec – dary niebios.

Pamiętajcie – po Wielkanocy przez most nie przejedziesz!
Wszystko co za Odrą osiągalne tylko pieszo lub przez Zieloną Górę 🙁

już za dwadzieścia miesięcy będzie ładniejszy za około 12 milionów

autor: Waldek Włodek