Super sołtys

Od rana dziś dla wszystkich sołtysów w całym kraju (podobno Rad Sołeckich również) płyną zewsząd życzenie zdrowia szczęścia i ogólnego zadowolenia. W naszej gminie w tym roku szczególnie zadowolony może być Nasz sołtys – Wiesław Kołakowski (od 50 lat mieszkaniec Nowego Świata i syn byłej sołtysowej).
Tradycyjnie burmistrz Sulechowa zaprasza sołtysów gminnych na spotkanie w sali sesyjnej ratusza. Podczas tych obchodów Dnia Sołtysa – burmistrz Wojciech Sołtys uhonorował Naszego sołtysa honorowym tytułem „Sołtys Roku”. Nieco zdziwiony Wiesław odebrał nagrodę serdecznie dziękując koleżankom i kolegom sołtysom za oddany na niego głos. Ze wzruszeniem i zakłopotaniem wrócił na swoje miejsce a potem do domu…

Osobiście jestem bardzo usatysfakcjonowany tym wyróżnieniem dla Wiesława. Jego wiedza i energia przysporzyła wiele dóbr naszej wsi ale wiem dobrze, że gdyby wszyscy zechcieli mu pomóc zyskalibyśmy wiele więcej.

Wszystkiego najlepszego Wiesiu, Gratuluję i wytrwałości życzę…

Waldek Włodek