Prorok we własnym kraju

Właśnie, właśnie – ciężko być prorokiem we własnym kraju czy nawet wsi lub gminy. Niestety ale widzę to kiepsko żeby nie powiedzieć fatalnie. Podejrzewam, że zarówno zapał Pani Wójt gminy Trzebiechów jak i radnego tej gminy DW, normalnie zamiera. Zastanawiam się czy nie o to chodziło właśnie Pani Konserwator Zabytków i Zarządowi Dróg Wojewódzkich? Nie wiem, nie jestem prorokiem ale jasno widzę, że jeśli ma być twarda walka o remont tej drogi (278) to nie może Pani wójt tylko na swoim fb napisać lakonicznie: „18 listopada 2019 od godz.16,00 do godz.17,00 blokujemy rondo im.ks.Kopra w Sulechowie. Dążymy do remontu drogi wojewódzkiej 278. Zapraszamy wszystkich chętnych„. (pisownia oryginalna). Czołowa postać tych protestów radny DW nawet nie zamieścił niczego w tej kwestii. Na oficjalnej stronie gminy walczącą o tą drogę też nie ma wzmianki o proteście! Jak mają ludzie się dowiedzieć, że mają przyjść na protest. Jak mają pomóc protestantom? Jak tak dalej pójdzie to na rondzie okaże się że do protestu przystąpi tylko Pani Wójt … ale z kim?
Powiedzą niektórzy że kraczę ale tak tego się nie robi!!! W Cigacicach jak organizowaliśmy protest to cała wieś huczała dwa tygodnie przed. Były ogłoszenia w sieci, w radio. Transparent o proteście wisiał, ulotki po wsi chodziły (Mówimy wprost – ratujemy most) i ksiądz z ambony puścił famę. W przypadku tej drogi nie wiadomo nic. Gdybym nie szukał informacji też bym nie wiedział!!!

Rodacy, sąsiedzi – nic to że zimno i że późno, wspomóżcie tą walkę o remont tej drogi dla siebie, trzebiechowian, radowiczan i wielu innych istnień. Na prawdę warto.
Rondo ks. Kopra w poniedziałek 18 listopada o 16.00 blokujemy razem, w kupie siła!!!

Pikieta z przed miesiąca