Gdy zmatwychwstanę …

Siedmiu braci razem z matką zostało schwytanych. Bito ich biczami i rzemieniami, gdyż król chciał ich zmusić, aby skosztowali wieprzowiny zakazanej przez Prawo. Jeden z nich, przemawiając w imieniu wszystkich, tak powiedział: «O co masz zamiar pytać i jakie zdobywać od nas wiadomości? Jesteśmy bowiem gotowi raczej zginąć, aniżeli przekroczyć ojczyste prawa». Drugi zaś brat, w chwili gdy oddawał ostatnie tchnienie, powiedział: «Ty zbrodniarzu, odbierasz nam to obecne życie. Król świata jednak nas, którzy umieramy za Jego prawa, wskrzesi i ożywi do życia wiecznego».

będę widział Pana, czyli ogłoszenia parafialne na 32 niedzielę zwykłą:

 • dziś w KK obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będziemy go przeżywali w łączności z chrześcijanami w Sudanie Południowym. Ten młody kraj (ma 8 lat) doświadcza klęski humanitarnej – katastrofalny głód i niedożywienie. Przy wyjściu z kościoła zbierane będą datki na ten cel.
 • Jutro Narodowe święto Niepodległości – 101 rocznica odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o Naszej Ojczyźnie. Po mszy świętej wraz z Naszymi Rodakami zaśpiewamy Hymn Polski.
  Jutro też przypada uroczystość odpustowa w naszym kościele seminaryjnym w Gościkowie – Paradyżu.
 • w środę święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów Naszej Diecezji – Odpust w Sanktuarium w Międzyrzeczu.
 • po mszy modlimy się za Naszych zmarłych (do końca listopada): dziesiątka Różańca z Wypominkami
 • w związku z planowaną na 3-października przyszłego roku Koronacją obrazu Matki Bożej Paradyskiej – od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą „cegiełki” koronę dla Matki Bożej Paradyskiej. Wysokość ofiar zależy od woli ofiarodawcy.
 • msze święte w tygodniu o godzinie 17.00
 • intencje mszalne na ten tydzień:
  poniedziałek 11.00 +Roman Todek i ++ z rodzicami z obu stron
  środa 17.00 + ks. Stanisław Grudzień
  czwartek 17.00 + Waldemar Siemaszko
  piątek 17.00 w pewnej intencji
  sobota + Michał Stelmaszuk
  niedziela 9.00 ++ Walenty Agnieszka Ruta, Andrzej Duran
  11.00 + Zygmunt i ++ z rodziny