Ożyje serce szukające Boga

Panie, modlę się do Ciebie *
w czas łaski, o Boże.
Wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci, *
w Twojej zbawczej wierności.

Na 15 niedzielę zwykłą nieco ogłoszeń polecam uwadze.

Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy więc o szczególnej ostrożności na drogach i nad wodą, o przestrzeganiu przepisów drogowych, zwłaszcza o ograniczeniu prędkości, o trzeźwości. Uważajmy na przejściach dla pieszych i na przejazdach kolejowych (szczególnie tych niestrzeżonych). Dotyczy to kierujących ale i pieszych.

W czwartek 25 lipca wspominamy świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w niedzielę poprzedzającą ten dzień (21 lipca po mszy o 11.00) na placu przy szkole odbędzie się poświęcenie pojazdów. Tradycyjnie przy poświęceniu pojazdów zbieramy ofiary na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu bardzo potrzebnego w posłudze misyjnej. Jest to czasami zwykły rower, motocykl czy … łódka niezbędna by dotrzeć z ewangelizacją do odległych osad. O taką pomoc proszą m.in. ks. bp Krzysztof Białasik z Boliwii i ks. Jacek Golombek z Brazylii (pochodzą z naszej diecezji). Akcja MIVA Polska prosi o wpłaty adekwatne do przejechanych km w roku: 1 km = 1 grosz – jako podziękowanie za szczęśliwe podróże….

Intencje mszalne na nadchodzący tydzień:

piątek, godzina 18.00 – + Krystyna Komorowska (od uczestników pogrzebu)

sobota, godzina 16.00 – msza ślubna, za nowożeńców

niedziela 9.00 – ++ Maria i Eugeniusz Rząsa, Stanisław, Janus, Franciszek Wieczorek.

…………..11.00 – DB II Róża Różańca świętego

Zapowiedzi: Macin Szwabowicz i Kamila Pietkiewicz, oboje stanu wolnego, zam. Cigacice

Polecam prasę katolicką do lektury na niedzielę a solenizantom, jubilatom i gościom życzę wszystkiego dobrego, błogosławieństw Bożych oraz wszelkiej pomyślności.

Składam podziękowania za ofiary na cele remontowe a przy tej okazji polecam dziś wyjść z kościoła bocznym wyjściem by zobaczyć piękno nowego witrażu wstawionego nad nimi (nie wykończony jeszcze). Po obróbce tego (wykończenie) witrażysta weźmie się za następny, nad wejściem głównym. Nie jest to co prawda typowy witraż ale trzeba to wymienić aby był bardziej widoczny ten co jest.

ks. Jerzy Filipkowski

Wysłuchaj mnie, Panie, bo miłość Twoja jest łaskawa, *
spojrzyj na mnie w ogromie swego miłosierdzia.
Jestem nędzny i pełen cierpienia, *
niech pomoc Twa, Boże, mnie strzeże.

widok od środka

widok z zewnątrz,

prawda że brzydki widok, szczególnie ten sypiący się tynk…