RCB i IMGW ostrzegają

Jak podają media publiczne i prywatne z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa napływają niepokojące informacje o warunkach atmosferycznych wśród których jest wymieniane nasze województwo lubuskie. Podobne warunki wystąpić mogą (90% pewność meteorologów) w prawie całym dolnośląskim, części płd-zach woj. wielkopolskiego (z tych bliższych nam) oraz w części śląskiego, małopolskiego i w całym podkarpackim (województwa południowej Polski). W przypadku trzech pierwszych województw niemal w 100% pokrywa się to z mapą województw dotkniętych suszą. Ostrzeżenie ważne jest (prawdopodobieństwo wystąpienia) od: 2019-07-14 11:00 do: 2019-07-14 19:00. W okresie tym prognozuje się opady deszczu w ilości 20-30 mm i porywami wiatru do 65 km/h. Możliwe opady gradu.

Jak na razie w okolicy mamy spokojnie i nawet po wczorajszej nawałnicy wyjrzało słoneczko co zachęca urlopowiczów, wczasowiczów i pozostałych do niedzielnych spacerów i odwiedzin miejsc gdzie dla nich odbywają się wydarzenia o wolnym wstępie.

My ze swojej strony zapraszamy do Przystań Tu (Cigacice) gdzie przy szumie rzeki można spotkać wielu znajomych z daleka i bliska oraz skosztować wegańskich potraw oraz deserów.

Drugim miejscem gdzie chcielibyśmy Państwa zaprosić to park przy Sulechowskim Domu Kultury gdzie trwa plener plastyczny 700 Barw Sulechowa a od 16.00 zapraszamy na Piknik z książką: czytanie, tworzenie zakładek do książek, malowanie twarzy i inne atrakcje. Zatem zapraszamy – weź kocyk czy leżak i przyjdź do SDK.