Koncertowo nad Odrą

Już niebawem nad Odrą kolejna odsłona festiwalu „Kultura nad Odrą” a tymczasem my jeszcze żyjemy wczorajszymi wydarzeniami w porcie na Statku Kultury i na Przystań Tu. Tamże w jeden dzień niemal jeden po drugim wystąpiły dwa zespoły z odległych sobie krańców Polski. Oba zapisały się mocno w pamięci widzów (słuchaczy). El_Mariachi_Grande rodem z pod Rzeszowa już po 19 tej rozgrzał zgromadzoną widownię gorącymi meksykańskimi rytmami niczym tequilą. Ich zabawne zagrania i melodyjne niemal że skoczne takty podniosły ciśnienie i temperaturę nie jednego słuchacza. Wielkie dzięki El MAriachi.

Kolejny rozgrzewający set muzyczny (po zakończeniu koncertu na Statku) rozbrzmiał charytatywnie w nadodrzańskiej Przystani Tu. Tu dla Oli Mądry chłopcy z zespołu Rage Against The Machina Band z Zielonej Góry dali bardzo energetyczny i długi koncert dla bardzo licznie zgromadzonej publiki w cigacickiej ostoi spokoju i smaku. Grali oni ostre kawałki rockowe płynące z głębi ich serc jak chęć pomocy Oli Mądry, przed którą jeszcze daleka droga do pełnego powrotu do zdrowia. Do całego wydarzenia pt. Koncert charytatywny przyłączył się również brat Oli gotując dla tubylców przystani i słuchaczy koncertu. jego penne i spaghetti zajadali się nie tylko słuchacze ale również członkowie zespołów grających w tym szczytnym celu. Zespołów ponieważ po Rage Against wystąpił ponownie ale już charytatywnie dla Oli z meksykańskim akordem El_Mariachi_Grande. Dwa koncerty w jeden wieczór muzycy z dalekiego Rzeszowa po koncercie w Szczecinie i przed występem we Wrocławiu. Szacun Panowie i powodzenia życzymy.

Dziękujemy że byliście tam z Nami i przyłożyliście swoją cegiełkę do wybudzenia Oli, która na pewno na Was liczy jak i cała rodzina…