Weekend zaczyna się w piątek

Jak mówi się o weekendzie to myślimy o sobocie i niedzieli. Tymczasem weekend zaczyna się już w piątek. Świadczy o tym bezspornie tłum aut na drogach wyjazdowych z miast i dojazdowych do ośrodków wypoczynkowych. Świadczy o tym również wszechobecna propaganda niektórych stacji radiowych, jakby miały z tego jakieś kokosy. Pogubili się w tej swojej ideologi i nie dość, że brzmią jak radyjko z Torunia to zalatuje jeszcze cienizną. Tymczasem weekend rzeczywiście zaczyna się w piątek i mamy na to dowody. Już po raz enty (chyba) ważne wydarzenia kulturalno – rozrywkowe w Górzykowie czy Cigacicach odbywają się w piątek. Tak też było wczoraj 5 lipca gdzie na Winnicy Stara Winna Góra miała miejsce kolejna edycja projektu Kino Letnie na Winnicy. Na spotkanie w tym uroczym miejscu oprócz gospodarzy zapraszali inni winiarze z Górzykowa jak również Sulechowski Dom Kultury. Oprócz zapowiadanego filmu o klasycznym brzmieniu: „Bezdroża” na rozgrzewkę przed występem przed wielką publicznością (Łagów Lubuski) wystąpiła Jadwiga Macewicz z Wojciechem Pruszyńskim.

Wydarzenie wystartowało o 20.00 i trwało prawie do północy co było przyczynkiem do wielu spotkań i długich rozmów również po koncercie i projekcji.

Na wieczorze winnym i nie winnym dostrzegliśmy parę zacnych gości, którym obiecaliśmy nie wyjawienie tego faktu. Zresztą takie nietuzinkowe wydarzenia przyciągają nietuzinkowe osoby jak np Irek Wereński z Kultu, który zaszczycił Cigacice dzisiejszego wieczoru.

W bufecie oprócz stałych punktów programu znalazły się wina innych trzech winnic – współ organizartorów wydarzenia.