6 niedziela Wielkanocna

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi;
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Dziś Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie za Nasze Mamy żyjące i zmarłe…

Dziś dla dzieci I Komunijnych kończy się Biały Tydzień. Proszę rodziców by troszczyli się o życie eucharystyczne: spowiedź i komunia święta. Jednocześnie przypominam, że jeżeli ktoś opuszcza mszę świętą z lenistwa czy zaniedbania nie może przystępować do komunii świętej bez spowiedzi świętej! To samo dotyczy również wyjazdów!

W poniedziałek, wtorek i środę  przypadają dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy na roli czyli tzw. Dni Krzyżowe.

W piątek 31 maja – święto Nawiedzenia NMP – uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Klenickiej w Otyniu.

Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

W sobotę 1 czerwca w Rokitnie zakończenie peregrynacji obrazu św. Józefa i jednocześnie po raz 10-ty Diecezjalny Dzień Dziecka i Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”. Rozpoczęcie o 10.30. Zapraszamy całe rodziny

W przyszłą  niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku postanowieniem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 4.03.2003 roku i decyzją 321 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12.03.2003 roku.

W przyszłą niedzielę również przeżywać będziemy po raz 11 – ty Święto Dziękczynienia. W tym roku chcemy dziękować Panu Bogu za dar wielkich pasterzy: Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na Centrum Opatrzności Bożej.

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca a więc Niedziela Adoracyjna. Po mszy świętej – Nabożeństwo eucharystyczne i modlitwa za Naszą Parafię. Po porannej mszy świętej – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Nabożeństwa Majowe w środę i piątek o godzinie 17.30 i po nabożeństwie – msza święta

Intencje mszalne:

środa – + Stanisław Wykręt – 34 rocznica śmierci

piątek – DB III Róża Żywego Różańca

sobota – msza ślubna (brak informacji)

niedziela 9.00 – DB I Róża Żywego Różańca

niedziela 11.00 – + Ludwika Szyjka – 2 rocznica śmierci

Polecam prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny, która jak zawsze czeka na wiernych na stoliku przy wyjściu.

Dla jubilatów, solenizantów i wszystkich innych obchodzących swoje jubileusze czy inne święta serdeczne życzenia wszelkich błogosławieństw na każdy dzień życia w Bogu.

Ks. proboszcz Jerzy Filipkowski