Tydzień Biblijny

Na trzecią niedzielę wielkanocną a pierwszą majową ogłoszenia przedstawiamy parafialne.

Dziś niedziela adoracyjna (pierwsza w miesiącu) – po mszach świętych Nabożeństwo eucharystyczne – wystawienie Najświętszego sakramentu i modlitwa za Naszą Parafię. Po porannej mszy (9.00) również zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcam do regularnej lektury Pisma świętego jak też do tego, by przy okazji wydarzeń religijnych obdarowywać dzieci i młodzież Księgą Pisma Świętego.

We wtorek 7 maja w kościele św. Stanisława Kostki w Sulechowie, Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu św. Józefa. Powitanie obrazu przed kościołem o godzinie 17.45, piętnaście minut później msza koncelebrowana przez księży naszego Dekanatu. Zapraszam naszych Parafian do włączenia się w tę dekanalną uroczystość.

W sobotę w Rokitnie – święcenie diakonatu, W  modlitwie polecamy nowych diakonów Jezusowi Chrystusowi – Dobremu Pasterzowi.

W sobotę 11 maja o 16.30 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Przyszła niedziela – Niedzielą Dobrego Pasterza – dzień modlitw o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.

Nabożeństwa majowe o 17.30 a po nich msza święta. Wyjątkiem będzie piątek, kiedy jadę na spowiedź komunijną do Kij. Litanie odmówimy po Mszy świętej, która będzie o 18.00. Majowe w Górzykowie o 19.00

Intencje mszalne na ten tydzień:

  • środa +Adam Binczarowski (od uczestników pogrzebu)
  • czwartek ++ Helena, Stanisław, Ryszard, Maria i Zbigniew
  • piątek + Janusz Kołaczyński
  • sobota ++ Marek, Edmund i Andrzej Buchwald
  • niedziela 9.00 ++ z rodziny Łoś, Rykier i Szulczewskich
  • niedziela 11.00 ++ Tadeusz Traczyński (5 rocznica śmierci) i Zbigniew Sobczak (1 rocznica)

Zachęcam do lektury prasy Katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny….

Dla solenizantów, Jubilatów serdeczne życzenia wszelkich błogosławieństw Bożych na dziś, jutro i całe życie.

ks. Jerzy Filipkowski