Święto Miłosierdzia Bożego

Tydzień Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego – dniem ustanowionym przez Papieża Jana Pawła II. Po Mszy odmówimy koronkę o Boże miłosierdzie dla Nas i całego świata. Objawiając się św. s. Faustynie Jezus obiecał, że ktokolwiek będzie odmawiał Koronkę dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci.

Dzisiejsze święto jest Międzynarodowym Świętem Caritas. Po wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na działalność Caritas naszej Diecezji.

Dziś również odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

W poniedziałek 29 kwietnia – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.

We wtorek 30 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczenników – głównego Patrona Polski (przeniesiona ze względu Oktawy Świąt Wielkanocnych).

W środę 1 maja – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Tego dnia rozpoczynają się Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. nabożeństwa w dni powszednie o 17.30 a po nabożeństwie Msza święta. O 19.00 majowe w Górzykowie.

W piątek 3 maja- uroczystość NMP Królowej Polski, którą obchodzimy w pamiętnym dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791 roku). Tego dnia w Rokitnie – Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę i Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą (poniedziałek) i w następne przed Nabożeństwem majowym. Odwiedziny chorych – wyjątkowo w środę od 10.00

Przyszła niedziela – pierwsza to adoracyjna. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza wspólna modlitwa za naszą Parafię. Po rannej Mszy – zmiana tajemn Żywego Różańca.

Intencje Mszy świętych w tygodniu:

  • poniedziałek – ++Anna Nawrocka (5 rocznica ), Jan i Marianna.
  • DB II Róża
  • czwartek – Joanna Wichłacz (intencja od córki  Wandy z rodziną)
  • piątek – godz. 9.00 DB III Róza
  • piątek – 11.00 DB Magdalena (40 rocznica urodzin) i w intencji całej rodziny
  • sobota – 16.30 ślubna
  • sobota – 18.00 ++ z rodziny Prus: Franciszek (3 rocznica) , Jan (25 rocznica), Katarzyny i Anny Uchman.
  • niedziela – 9.00 DB I Róża
  • niedziela – 11.00 ++ Irena i Henryk (5 rocznica śmierci), Norbert i Mariusz.

W Parafii Podwyższenia Krzyża w Sulechowie wkrótce kurs przedmałżeński dla par narzeczeńskich. Kurs odbędzie się w dniach 17 – 19 maja (piątek – niedziela). W sobotę – cały dzień z posiłkiem. Koszt 100 zł. Zgłoszenia u pani Agnieszki Domowicz (telefon dla zainteresowanych u ks. Proboszcza).

Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny a także broszury „Uratuję Cię”

Solenizantom wszelkich błogosławieństw Bożych i niech Pan Bóg prowadzi Was do następnych jubileuszy.

ks. proboszcz Jerzy Filipkowski