Prawda zwycięża

Prawda zwycięża to myśl przewodnia dzisiejszej eucharystii, która rozpoczęła drugi dzień świąt w kościele katolickim. Również u Nas w Cigacicach. Na porannej Mszy świętej dużo wiernych z powodu zapowiadającej się ładnej pogody li to z chęci rozpoczęcia dnia od słowa Bożego. Na Mszy również wiele małych dzieci wnoszących radość w Nasze serca na ten dzień jak i na przyszłość.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019 roku

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, dzień modlitwy i wsparcia materialnego uczelni katolickich: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Modlimy się o miłosierdzie Boże dla Nas i całego świata. Po Mszach świętych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Święto Miłosierdzia Bożego to również święto patronalne Caritas. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na działalność Caritas Naszej Diecezji.

Z tej też okazji w TVP 2, 28 kwietnia (niedziela) Koncert dziękczynny – podziękowanie dla darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas. Tego też dnia przypada uroczystość odpustowa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

W najbliższy piątek przypada liturgiczna uroczystość – piątek w oktawie Wielkanocy – nie obowiązuje post.

Intencje Mszy świętych (w tygodniu o 18.00):

  • poniedziałek Wielkanocny – 9.00 DB III Róża Różańca; 11.00 – + Henryk Kozik (intencja od rodziny Palickich)
  • wtorek w pewnej intencji
  • środa ++ z rodziny Stankiewicz: Waleria, Stanisław i Wawrzyniec
  • czwartek + Zdzisław Ciołek (intencja od uczestników pogrzebu)
  • piątek ++ Bożena i Jerzy Wtorkowscy
  • sobota ++ z rodziny Ratajczak: Józef, Maria i Renata
  • niedziela 9.00 ++ z rodziny Ankudowicz: Agata, Ferdynand, Albert i Tadeusz (intencja od wnuczki Wiesławy); 11.00 ++ Krystyna i Marian Komorowscy (intencja od syna z rodziną).

Wesołych świąt i błogosławieństw na nadchodzące dni solenizantom, jubilatom i wszystkim obchodzącym małe i duże jubileusze.

Ks. proboszcz Jerzy Filipkowski