Triduum Paschalne zakończone

Po 40 dniowym poście i trzydniowym triduum paschalnym dziś nastąpiło zakończenie tego okresu, Cały okres przygotowań do świąt Wielkiej Nocy kiedy to Jezus zmartwychwstał został dzisiaj zakończony wieczorną Mszą świętą z poświęceniem ognia i odnowieniem chrztu. Przez ostatnie trzy dni nabożeństw i czuwania przy grobie Pańskim w kościele średnio naliczyliśmy 80 – 90 osób na 1400 mieszkańców Parafii Cigacice. Prawdę mówiąc to bardzo mało zaliczając do obecnych gości, którzy zjechali na święta w Nasze strony. Nie będziemy wyrokować dlaczego tak jest tylko informujemy, że jest na prawdę mało wiernych (wierzących) w Pięciowsi.

Dziwimy się również że w ten czas kiedy poświęcenie ognia się odbywa (część triduum) na sąsiednich ulicach słychać „motory” a nad Cigacicacmi lata motolotnia. Rozumiemy że ktoś może nie mieć na to czasu w tygodniu czy w święta ale żeby właśnie wtedy kiedy dla katolików odbywa się ważne nabożeństwo? Może to jednak wina tego, że co raz mniej katolików jest wśród Nas? Bo nie wierzymy w to, że jest coraz mniej wierzących…

Zdjęcia z wczorajszej drogi krzyżowej trwającej z drugą częścią triduum paschalnego prawie dwie godziny. Dzisiejsze uroczystości trwały ponad dwie godziny.

Jeszcze tylko jutro Msza rezurekcyjna o 6.00 i można świętować zmartwychwstanie Pańskie…