Świąteczne porządki?

Normalnie ręce opadają kiedy głupota niektórych ludzi przewyższa Himalaje. Od lat obowiązuje ustawa śmieciowa i każdy jak za chleb płaci za wywóz odpadów z własnej posesji. Nie trzeba dzwonić, prosić a już tym bardziej jeździć do lasu z duszą na ramieniu, że ktoś zobaczy albo kamera pułapka nagra. Jednak kto tak myśli, że szkoda zachodu z wywozem odpadów do lasu to jest w błędzie. Nie raz już publikowaliśmy zdjęcia nowych śmietników przy leśnych drogach gdzie porzucano po wiosennych porządkach a to w ogrodzie, a to po remoncie w łazience, a to po remoncie auta. Jest tego nawet sporo w okolicznych lasach. Jednak szczytem głupoty było to wysypanie śmieci w workach na obrzeżu Leśnej Góry o której wiedzą już wszyscy w gminie gdyż „niespełna rozumu obywatel” zrobił to za dnia. Resztę doczytacie w komunikacie Gminy Sulechów poniżej:

„Wydział Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska otrzymał od jednego z mieszkańców Gminy Sulechów informację o nielegalnym porzuceniu sterty śmieci w okolicy Leśnej Góry. Sulechowska Straż Miejska po wstępnej analizie i sprawdzeniu zawartości pozostawionych odpadów ustaliła domniemanego sprawcę tego czynu. Sprawa została już zgłoszona i przekazana Policji, która prowadzi dalsze czynności. Wzorowa postawa obywatelska przyczyniła się do tego, że można było ustalić domniemanego sprawcę i wszcząć postępowanie wyjaśniające z konsekwencją odpowiedzialności karnej.”

foto z fp Gmina Sulechów

Nasza prośba:
O każdym zauważonym przez Państwa nielegalnym porzuceniu śmieci prosimy informować Straż Miejską pod numer telefonu 68 352 82 05 lub 68 352 80 49. Społeczeństwo nam mądrzeje i wie, że to nie żadne donosicielstwo a jedynie jedyna właściwa postawa obywatelska w odpowiedzi na takie wybryki. Policja całego świata opiera swoją pracę na informacjach od społeczeństwa. Nie wierzycie? Spróbujcie np. w Niemczech zachować się podejrzanie, rzucić papierek na ziemię czy wypić piwo w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym… No to kto chętny na taki akt (samobójczy)?