Wielki Czwartek

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego – najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym chrześcijan. Okres wspominania męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tego dnia jest sprawowana tylko jedna Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ostatniej wieczerzy  podczas której Chrystus ofiarował Bogu Ojcu pod postaciami chleba i wina swoje ciało i krew, a następnie dał apostołom do spożycia oraz nakazał im, by czynili to na jego pamiątkę. Podczas tego wydarzenia Jezus ustanowił dwa sakramenty – kapłaństwo i Eucharystię.

Triduum Paschalne w Naszym kościele:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00 – po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godziny 22.00.

Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa. Adoracja od godziny 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o 17.30 i po niej Liturgia Wielkopiątkowa, której centrum stanowi Adoracja Krzyża – złożone ofiary zostają przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do 22.00 Obowiązuje post ścisły (ilościowy i  jakościowy) oraz abstynencja.

Wielka Sobota – Adoracja przy Bożym Grobie od 15.00 do 22.30. Również w tym dniu starajmy się zachować post. Święcenie pokarmów: Cigacice – 10 i 12.00; Górzykowo – 11.00. Liturgia Wielkosobotnia – 20.00 gromadzimy się przed kościołem. Proszę przynieść świece.

Na adorację zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.