Żywa historia

Odpowiadając na potrzebę chwili czyli roku świętowania przez Sulechów swoich 700 urodzin wielu mieszkańców uczestniczy w przygotowywaniu tych obchodów. Inni wykazują się inicjatywą w celu przybliżenia historii naszego grodu w dostępny sposób. Powstają różne ciekawe pomysły ale z ich realizacją nie jest już tak łatwo. Potrzebne na wszystko są pieniądze a tych niestety nie dla wszystkich starcza. Piękną inicjatywą wykazał się Związek Łucznictwa Tradycyjnego, który ma swoich ludzi w Naszej Gminie i napisał projekt do konkursu organizowanego przez Tesco. Sulechowskie pomysły wygrywały już w tym konkursie więc i teraz liczymy na mieszkańców Naszej Gminy że pomogą wygrać temu pomysłowi (projektowi).

Cytujemy:

Projekt odpowiada na potrzebę istnienia ciekawych wydarzeń związanych z historią miasta. Wśród mieszkańców obserwujemy niewielką znajomość historii regionu oraz zniechęcenie dzieci do lekcji historii, z powodu mało ciekawych zajęć. Program ułatwi mieszkańcom poznawanie historii regionu i Polski w sposób przyjemny, integrujący, absorbujący i ludyczny. W odniesieniu do osób niepełnosprawnych program pozwoli im na pełnoprawne uczestnictwo w żywych lekcjach historii, jako bohaterowie legendy”.

Tyle pomysłodawcy, teraz wszystko zależy od Nas!

Wszyscy ci którzy robią zakupy w Tesco w Sulechowie, Świebodzinie czy Międzyrzeczu proszeni są o przekazanie żetonów otrzymanych za zakupy do urny na ten cel. Liczymy na to że udane zakupy naszych ziomków spowodują że projekt sulechowski wygra i tym razem.

Z góry dziękujemy w imieniu własnym i ZŁT.