Pascha Pana

Rok liturgiczny, którego centrum jest Pascha Pana – w wymiarze tygodniowym, niedzielna Msza święta opisana jest także błogosławionym życiem Matki Najświętszej i Świętych, którzy podobali się Bogu. Zachęcam do czytania w rodzinach Żywotów Świętych Pańskich i świadomego wybierania  imion chrześcijańskich do sakramentu chrztu i bierzmowania.

W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). W czasie Mszy – błogosławieństwo świec (gromnic) również dla dzieci pierwszokomunijnych. Jest to też Dzień Życia Konsekrowanego, dzień modlitw zakonników, sióstr i braci zakonnych.  Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź przed Mszą świętą g.17.00) w piątek 1 lutego od 16.30.

W piątek również odwiedziny chorych od 10.oo.

Najbliższa niedziela to pierwsza w miesiącu lutym – to Niedziela Adoracyjna – po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne w intencji Naszej Parafii. Po Nabożeństwie – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Msze i intencje na nadchodzący tydzień:

Piątek, 17.00 – za Parafian

Sobota 17.00 – za zmarłych z rodziny Nawrockich: Jan (26 rok), Anna, Maria i Stanisław.

Niedziela 9.00 – DB I Róża

11.00 – za zmarłych z rodziny Żmudzińskich: Stanisław, Helena i Antoni.

Polecam prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny ( z filmem DVD – Bóg nie umarł 2) w niezmienionej ceni 5 złotych.

Wszystkim jubilatom, solenizantom oraz gościom Naszych Parafian życzenia obfitości łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Amen

Ks. Jerzy Filipkowski