Do Sulechowa pieszo?

Najprawdopodobniej od 1 stycznia komunikacja publiczna na trasie Sulechów – Zielona Góra i Zielona Góra – Sulechów zostanie czasowo zawieszona. To najważniejsza informacja dla nie zmotoryzowanych mieszkańców Naszego Regionu. W związku z tym zostaną odcięci od dochodów niektórzy mieszkańcy naszych okolic i od edukacji – inni, z powodu niemożności dojechania do pracy (szkoły) do Zielonej Góry czy Sulechowa. Nie są znane kroki czynione przez PKS Zielona Góra w tym temacie. Nie wiadomo więc czy będzie kursował autobus do Leśnej Góry z jednej strony mostu i do Cigacic z drugiej strony mostu. Wiemy natomiast że PKS nie sprzedaje biletów miesięcznych na tej trasie gdyż niemożliwe będzie zapewnienie transportu na tych liniach. Wydaje się Nam że skoro tak, to prezydent Kubicki powinien uruchomić do końca swoich włości autobus podmiejski żeby choć w części ułatwić życie mieszkańcom Regionu Cigacic. To samo z drugiej strony PKS zabezpieczy Nam dojazd do Sulechowa, żeby Ci którzy nie chcą chodzić przez most mieli możliwość podjechać do Sulechowa na autobus do Zielonej Góry. Sugerujemy również że gdyby jednak winny całej sytuacji nie poczynił żadnych starań należałoby się zwalić mu na chatę żebyśmy mieli blisko do pracy. Są jeszcze inne rozwiązania tego problemu ale zaproponujemy je w nieco późniejszym terminie.

foto z www.zdrowie-senior.pl

Wiemy natomiast na pewno, że transport autobusowy pracowników firmy Rockwool Polska z Cigacic wydłuży im się od 1 stycznia o 20 minut o czym zostali powiadomieni nowym rozkładem jazdy autobusów pracowniczych.

Chcemy również poinformować, że od czasu poprzedniego artykułu „Most z niedostatecznym” nasz portal przeżywa oblężenie i udzielamy z zażenowaniem informacji wielu mediom w tym temacie.

Informujemy również że mimo całego zamieszania z zielonogórskim mostem w Cigacicach, nadal nie użyczysz patrolu drogówki na tej trasie. Dziś znowu kierowcy informowali Nas o ciężarówkach ponad 10 tonowych przejeżdżających przez most. Nie pochwalamy donosicielstwa ale drodzy Państwo za chwilę takim sposobem na most nawet nie wjedziemy rowerem!!

 

5 odpowiedzi do artykułu “Do Sulechowa pieszo?

 1. WJ W Autor

  Do 1 stycznia 8 dni i wtedy będzie już 4 lata jak most jest we władaniu miasta Zielona Góra. Oni chcą przejąć naszą przystań ale nie pomyśleli że droga do niej prowadzi przez most!
  druga sprawa, że jeśli zamkną most do Cigacic nie dotrze tysiące turystów z całego świata autokarami przyjeżdżający od stycznia do grudnia by przesiąść się na przypływające tutaj hotelowce z Niemiec czy Szwajcarii.
  Proszę skojarzyć teraz te dwa fakty, ciekawa teoria spiskowa czy tylko zwykłe skąpstwo?

 2. Paweł

  dlaczego ludzie obwiniaj Kubickiego za stan mostu tego nie wiem. Przecież ten most od wielu lat jest w fatalnym stanie jeszcze jak był pod starostwem a oni tez nic nie zrobili. Przydałby sie generalny remont tak aby dwa samochody na moście się mijały.

  1. WJ W Autor

   wszystko się zgadza i można by powiedzieć: widziały gały co brały. W takim razie nie powinien brać albo wziąć i od razu szukać rozwiązania tej sprawy. Co jednak do starostwa to ich budżet był kilkakrotnie mniejszy niż Zielonej Góry.

 3. Mieszkaniec

  ….grneralnie uwazam tak…. Skoro wszyscy teraz protestuja…to powinnismy wyjsc na s 3 zablokowac ja i tyle… A co tam co my mieszkancy winni jestesmy ze urzednicy olali temat mostu? Jak sibie wyobrazaja dojazd ludzi fo pracy i mlodiezy do szkol? Morawiecki rozdaje miliony niech naprawi most ….. Zamiast budowac most w sulechowie niech naprawi w cigacicach…. I teraz co kazdy ma zycie do gory nogami wywracac zeby do sulechowa na autobus dojechac?

  1. WJ W Autor

   Tak, to jest nawet dobry pomysł tym bardziej, że mamy o krok wąskie gardło na S3 i łatwo tam wejść (wyjazd z budowy) tylko potrzebny organizator a tych u Nas nie brakuje.