Most z niedostatecznym

Z informacji jakie dziś wypłynęły na światło dzienne donosimy, że od 1 stycznia 2019 roku most na Odrze w Cigacicach ma być zamknięty z powodu niedostatecznego stanu technicznego dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony!!! Wykazała to przeprowadzona kontrola odpowiedniego urzędu, która się odbyła niedawno.

Jak poinformował dziś burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys wysłał już jakiś czas temu w tej sprawie pismo do właściciela, zapytanie o podjęte działania w tym temacie. Odpowiedź dotychczas nie napłynęła. Nie słychać też o jakichkolwiek działaniach właściciela w celu zapobieżenia katastrofy do której nieuchronnie się zbliżamy. Najłatwiej będzie zatem zamknąć przejazd i z głowy. Komu z głowy to z głowy ale Cigacice i cała pięciowieś (Region Cigacic) nie daruje mu tego. Co prawda są ludzie co nadkładają co dzień wiele więcej kilometrów niż cigaciczanie by dojechać do pracy (Brody, Pomorsko i okolice Bojadeł) ale to nie znaczy, że kolejni też mają ją nadkładać!

Apelujemy zatem do prezydenta Zielonej Góry w imieniu mieszkańców Regionu (co też wielokrotnie czynił były radny z Cigacic) o podjęcie natychmiastowych działań, które ustrzegą Nas, mieszkańców od dojeżdżania do Zielonej Góry przez Sulechów. Taka opcja nie może być jedynym rozwiązaniem bo jest ona szkodliwa dla mieszkańców i środowiska i tak już zanieczyszczonego przez ogromną ilość pojazdów starej daty i przestarzałe piece spalające wszelkie paliwo stałe najgorszego sortu jakie do Polski płynie zewsząd.

9 odpowiedzi do artykułu “Most z niedostatecznym

 1. Morświn

  To pracownicy rockwoola z zielonej do cigacic na 6 rano będą musieli wyjeżdżać nie o 4:40 z PKS tylko o 4 a pracownicy z zawady tylko własnym samochodem.

 2. MB

  Przed mostem od strony Zielonej Góry jest jakaś inwestycja . Brak przy niej tablicy co to jest !!! Czy aby nie nowe wysypisko ????

 3. L5d

  Stało sie, jak tiry jeździły to nic ludzi sobie z tego nie robili. Dzień ile to po parę ciężarówek przejeżdżało po 40t

  1. WJ W Autor

   nie możemy się z tym zgodzić bo jako dziennikarze społeczni wielokrotnie problem zgłaszaliśmy Prezydentowi Zielonej Góry i Policji, że nie wspomnę o burmistrzu Sulechowa (byłym)

 4. NikodemFM

  Ciekawe czy rowerem można będzie przejechać. Teoretycznie ciężar żaden, a rowerem przez S3 nie nadlozy się km

 5. RAFAL

  „i tak już zanieczyszczonego przez ogromną ilość pojazdów starej daty i przestarzałe piece spalające wszelkie paliwo stałe ” jak tacy jesteście mądrzy to dajcie pieniądze na nowe auta eco i piece eco . Nie każdego stać na auto nowe oraz na piec .

  1. WJ W Autor

   Pieniądze na ekologię dają ale to inne jednostki budżetowe a nie dziennikarze społeczni. Poza tym chodzi o to aby dbać o swoje pojazdy i piece aby nie truć siebie i sąsiadów.