Żłobek ma piątkę

To już pięć lat jak czerwieńskie maluszki mają swoje miejsce na ziemi by rodzice mogli efektywnie poświęcić się pracy. Pięć lat to czas nauki ale i troski, uśmiechu.

Żłobek Miejski w Czerwieńsku świętuje 5 urodziny! Powstał w listopadzie 2018 roku i obecnie posiada 38 miejsc. Żłobek funkcjonuje w trzech grupach z dziećmi w wieku od 20 tygodnia życia do 36 miesiąca życia.
W ostatnich pięciu latach Żłobek Miejski w Czerwieńsku stał się nie tylko miejscem opieki nad najmłodszymi mieszkańcami miasta, ale także przestrzenią edukacyjną, w której rozwijają się zdolności i umiejętności najmłodszych pod opieką doświadczonych pedagogów.

W dniu 13 listopada 2023 r., placówka obchodziła swoje pięciolecie, a jubileusz ten nie mógł minąć bez należytego świętowania. Burmistrz Czerwieńska podczas odwiedzin naszych milusińskich złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia oraz przekazał podarunek w postaci książeczek. Żłobek działa jako miejsce wsparcia dla rodziców, którzy pracują zawodowo, zapewniając jednocześnie wszechstronny rozwój dzieci w wieku przedszkolnym.

W ciągu ostatnich pięciu lat placówka zyskała uznanie ze strony rodziców i społeczności lokalnej dzięki wysokiej jakości opieki oraz bogatemu programowi edukacyjnemu. Pięć lat Żłobka Miejskiego w Czerwieńsku to okres intensywnej pracy, zaangażowania i troski o najmłodszych mieszkańców miasta. Jubileuszowa uroczystość nie tylko stanowiła okazję do świętowania, ale także do refleksji nad osiągnięciami i planami na przyszłość. Z pewnością placówka ta nadal będzie pełnić ważną rolę w życiu społeczności lokalnej, wspierając rozwój i edukację kolejnych pokoleń.

Starając się o powyższe żłobek oferuje:
– opiekę od 6.30 do 16.30,
– kreatywne zajęcia dydaktyczne,
– w pełni wyposażone place zabaw,
– 5 posiłków dziennie dostosowanych do potrzeb dzieci,
– sale w pełni klimatyzowane.

Ponadto żłobek oferuje zajęcia dodatkowe o profilu:
– muzyczno-ruchowe
– sensoryczne
– wizyty teatru i filharmonii.

Żłobek pewnie nie zabezpiecza w pełni potrzeb gminy ale na pewno warto się starać o przyjęcie dziecka do niego. Nabór teoretycznie trwa cały rok (na bieżąco) jednak główny jest od 1 do 31 marca.

na podstawie T. Z. – WW

Dodaj komentarz