Leśna Góra się bogaci

Tytuł może być mylny dla niektórych mieszkańców Pięciowsi tym bardziej, że bogaci się kosztem Cigacic. Konkretnie Mewy Cigacice.

Właśnie dzięki operatywności i pracy zarządu Mewy Cigacice (i piłkarzy) oraz naszych podatków (samorządowe programy*) stadion w Leśnej Górze (zarazem Leśna Góra) wzbogaciła się właśnie o 83 siedziskową trybunę dla kibiców. Jej uroczyste otwarcie nastąpi 5 listopada 2023 roku. Tego właśnie, dnia Mewa Cigacice, gra właśnie ostatni mecz w rundzie jesiennej z outsiderem tabeli, Piastem Parkovia II Trzebiechów.

Piłkarze Mewy oprócz treningów i meczów swój czas poświęcają również na prace społeczne dla ulepszenia warunków bytowania na tym boisku. Przed sezonem wyremontowali swoje i gości szatnie. Jeden ze sponsorów zafundował im nowe okna do niej. Inny dał płytki czy papę na dach. Szatnia od razu inaczej wygląda. Aż chce się posiedzieć na ławce i popatrzeć na nią jak wyładniała. Również w środku już jest na czym posiedzieć. Inny ze sponsorów naprawił stare krzesła i od siebie dołożył kolejne cztery. Teraz i sędziowie mogą siedzieć jak „goście” że nie wspomnimy o gościach Mewy i sztabie szkoleniowym dla, których też się znalazły siedzenia do szatni. Zawodnicy wspólnymi siłami osadzili, ostatnio słupy do siatki, która będzie służyć do wyłapywania piłek lecących poza bramki. Czekają teraz na podnośnik aby zamontować siatkę.

Tak jak pisaliśmy kiedyś: pracą ludzie się bogacą więc aby więcej takich owoców Mewie przybyło.

Powodzenia w lidze Panowie!

Jacek D.

* 50% Gmina Sulechów, 50% Samorząd Województwa Lubuskiego