Spowalniacze na A2

Skoro już się zajęliśmy tak „odległym” od nas tematem A2 to na pewno warto wiedzieć co się tam dzieje (szykuje). Autostrada Wielkopolska pozazdrościła(?) A4 i montuje…

„Trwają przygotowania do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości na koncesyjnej autostradzie A2 między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Krzesiny. System monitorujący zostanie zainstalowany w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, do którego będą spływać informacje o przypadkach naruszenia prawa w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości. System zostanie uruchomiony do końca roku.”

Wszystko się zgadza oprócz kasy, jak żartował kiedyś ktoś. Według powyższego wnioskuje, że to za sprawą odcinkowego pomiaru prędkości pod Wrocławiem Autostrada Wielkopolska zdecydowała się na montaż takich urządzeń u siebie. Osobiście myślę, że skusiły ich pieniądze jakie w pierwszym tygodniu działania OPP pod Wrocławiem będą musieli zapłacić za ujawnione wykroczenia w tym miejscu. Jak informuje Inspekcja Transportu Drogowego, w pierwszym tygodniu działania urządzeń odnotowano ponad 4 tysiące wykroczeń!!!

Ciąg dalszy informacji o OPP Poznań >>>>tutaj<<<<

WJW