Moneta z pszczołą?

Wiedza na temat pszczół i ich zbawiennego działania dla ludzi szerzy się coraz częściej, szybciej – prawie tak szybko jak Ci ludzie dążą do samoistnego unicestwienia. Dziś proponuję kilka ciekawostek z … ula.

Czy wiesz, że jedna z pierwszych monet na świecie miała symbol pszczoły?
moneta z Efezu z 350 roku przed Chrystusem
Czy wiesz, że miód zawiera żywe enzymy? W kontakcie z metalową łyżką – obumierają one. Dlatego najlepiej jeść miód drewnianą łyżką; jeśli nie możesz jej znaleźć, użyj plastikowej łyżki.
Miód zawiera substancję, która pomaga lepiej pracować mózgowi, jest jednym z niewielu pokarmów na ziemi, który jako jedyny może podtrzymać ludzkie życie.

Pszczoły uratowały ludzi przed głodem w Afryce, a łyżka miodu wystarczy, by utrzymać człowieka przy życiu przez 24 godziny!
Pszczele produkty np. propolis wytwarzany przez pszczoły jest jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków!
Czy wiesz, że miód nie ma daty ważności? Ciała największych cesarzy świata chowano w złotych trumnach, a następnie pokrywano miodem, aby zapobiec gniciu.
Termin „miesiąc miodowy” pochodzi od faktu, że państwo młodzi spożywali miód na płodność po ślubie.
Pszczoła osiągają długość od 12 do 16 mm i żyje około 38 dni, odwiedza co najmniej 1000 kwiatów i produkuje mniej niż łyżeczkę miodu, ale dla niej to praca na całe życie. Pszczoły mogą oddalić się od ula nawet na 8 km, ale w dobrym terenie średni dystans wynosi ok. 2 km. Więcej o pszczołach ich zwyczajach i rozmnażaniu w P A S I E C E
Dziękuję drogie pszczoły!