Witaj szkoło

Zapewne jak drzewiej bywało tak i teraz z utęsknieniem i z wielkimi obawami (jaki on będzie) dzieci i młodzież oczekują na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Na wstępie Szkoła Podstawowa w Cigacicach (im. Melchiora Wańkowicza), na swoim profilu w portalu społecznościowym przypomina, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września. Nie jest podana godzina rozpoczęcia ale należy rozumieć, że skoro msza święta za uczniów i nauczycieli będzie o 8.00 to apel rozpocznie się tuż po jej zakończeniu, o 9.00.

Ponadto jak to w życiu bywa, ważny jest porządek więc podane zostały najważniejsze daty. Zatem jakto szkoła to ważny jest:
– Dzień Edukacji Narodowej (14.10), który przypada w sobotę 😉
– Wszystkich Świętych (1.11. środa)
– Święto Niepodległości (11.11 i znów sobota)
– Zimowa przerwa świąteczna (23 – 31 grudnia)
– Nowy Rok (1 stycznia – poniedziałek)
– Trzech Króli (6 stycznia – sobota)
– Ferie zimowe (12- 25 luty)
– przerwa Wielkanocna (28.03-02.04)
– Święto Pracy (1 maja środa)
– Święto Konstytucji 3 Maja (pt)
– Boże Ciało (30 maja – czwartek)
– Zakończenie roku szkolnego (21.06 – pt)
– i w końcu wakacje od 22.06 do 31 sierpnia)

Do publicznej wiadomości udostępniono również harmonogram spotkań z rodzicami w nowym roku szkolnym. W tym punkcie najważniejszym jest pierwsze spotkanie już 7 września 2023 roku o 16.00. Będzie to spotkanie wszystkich rodziców z dyrektorem Szkoły – Panią Ewą Leśniak – Borzęcką. Już dziś zapraszam na rozpoczęcie roku od 8.00 (w kościele 1 września) i 7 września na spotkanie z dyrekcją SP.

Cudownych chwil życzymy wszystkim zainteresowanym pozyskiwaniem wiedzy w Naszej Szkole …
W SP czeka na was 22 nauczycieli, 5 pracowników niepedagogicznych, Pedagog i psycholog oraz logopeda i pielęgniarka więc przybywajcie spokojnie. Jesteście bezpieczni.

Waldek Włodek