Ptaszki na asfalcie

Nowy Świat ma Bursztyny i Rubiny, Korale i Diamenty w nazwach ulic. Jak się dowiadujemy w Kruszynie występują ptasie nazwy ja chocby: Słowikowa, Bociania i Kukułcza.

Jak poinformował dziś, burmistrz Sulechowa na swoim profilu portalu społecznościowego:

Otworzyliśmy oferty na realizację zadania: Budowa drogi ul. Słowikowa w Kruszynie.”

Zaraz się pokazały komentarze, że skoro teraz Słowikowa to następna będzie Kukułcza (pisze Pan Jan). Niestety, odpowiedź była błyskawiczna i Pan Krzysztof, odpowiedział: Kukułcza będzie … ale po Bocianiej.

Tymczasem dowiadujemy się, że i Nowy Świat ma już bliżej niż dalej do pierwszej porządnej drogi a nawet dwóch. Otóż okazuje się, że ulica Szmaragdowa i część Rubinowej (od Szmaragdowej do Kryształowej) uzyskały wsparcie i będzie robiony projekt budowlany tych dróg.

Osobiście sołtys wsi, Wiesław Kołakowski zadeklarował starania o środki na ich budowę w przyszłym roku. Mieszkańcy już się cieszą na tą okoliczność choć pewnie chcieli by znacznie więcej.

Wracając jednak do Kruszyny i ulicy Słowikowej, w dalszej części postu, dowiadujemy się iż:

środki na tą drogę Gmina Sulechów pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych w ramach ubiegłorocznego rozdania. Całkowita zakładana wartość zadania wynosiła ponad 560 tyś zł, dofinansowanie 338.837,00 zł (60%), wkład własny 225.891,58 zł.

Burmistrz informuje również, że jak dobrze pójdzie to i na tej inwestycji gmina może zaoszczędzić gdyż:

„Najtańsza oferta opiewa na kwotę 486 736,03zł a najdroższa 745 343,68zł.”

Obecnie ekipa z ratusza przystępuje do wyłonienia zwycięzcy przetargu poprzez sprawdzenie dokumentów złożonych w gminie. Na przetarg wpłynęło 7 ofert z czego tylko 4 mieszczą się w budżecie na tą drogę.

Waldek Włodek
foto WS