Kancelaria i AK-D

Agata Kornhauser-Duda, gdyby nie mąż pewnie by nikt o niej nie słyszał, oczywiście mogę się mylić. Jednak skoro jest już I damą stara się również coś robić dla dobra Polaków i Polek. I bardzo dobrze. Tak wielkich narzędzi jak Ona mało kto ma.

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda zaprasza do udziału w II edycji Konkursu „Razem dla Seniorów”. Organizatorem Konkursu, promującego najbardziej wartościowe i ciekawe inicjatywy na rzecz osób starszych, jest Kancelaria Prezydenta RP.

Od dzisiaj do końca maja można nadsyłać zgłoszenia w trzech kategoriach:
– Młodzi Seniorom
– Seniorzy Seniorom
– Dla seniorów

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problemy ludzi starszych i uwrażliwienie na ich potrzeby. Chcemy uhonorować osoby działające na rzecz seniorów oraz inspirować nowe inicjatywy sprzyjające ich aktywności – podkreśla Pierwsza Dama.

Seniorzy stanowią coraz większą część naszego społeczeństwa. Jesień życia to dobry czas na rozwijanie pasji i talentów, podejmowanie nowych wyzwań i realizowanie marzeń.

Trzeci wiek sprzyja uczestnictwu w życiu lokalnych społeczności, wydarzeniach społecznych i kulturalnych. Daje też liczne okazje do nawiązywania więzi międzypokoleniowych i dzielenia się doświadczeniami z młodszymi.

Bardzo ważne jest, by ludzie starsi cieszyli się dobrą kondycją zdrowotną i samopoczuciem, zachowywali pogodę ducha i chęć działania.

Potrzeba do tego życzliwości, zaangażowania i wsparcia instytucji, środowisk i organizacji, ale także sąsiadów i bliskich. Właśnie temu służą pomysły nagradzane w Konkursie „Razem dla Seniorów”.

Po szczegółowe informacje zapraszam na stronę internetową prezydent.pl.
I jeszcze raz gorąco zachęcam do udziału!
Pokażmy jak wiele dobrego możemy zrobić razem dla seniorów!

wg strony www.prezydent.pl WW