Szklana pogoda

Połowa kwietnia, na wskaźniku opadów deszczu już prawie stan z całego marca. Po nocnych zamgleniach wydawało się już, że będzie pięknie.

Organizatorzy dzisiejszych imprez na wolnym powietrzu, mają jednak od rana nie wesołe miny. Takie właśnie wydarzenia z góry są skazane na niepowodzenie przy takiej aurze jaką mamy właśnie. Od wczesnych godzin rannych siąpił deszczyk, który chwilami zmienia się w rzęsisty deszcz. Wrażenie potęguje szybsza jazda samochodem kiedy na szybie strugi deszcze zgarniane są przez wycieraczki.

Pogoda niemotocyklowa ani nietargowa czy na sprzątanie wsi. Pisze o tym bo właśnie udajemy się na rozpoczęcie sezonu motocyklowego do Gorzowa. Impreza zaplanowana że trzy miesiące wstecz więc organizatorzy nie mogli znać prognoz nawet długoterminowych.

O dzisiejszej pogodzie nie mogli wiedzieć również organizatorzy kiermaszu rolnego jaki dziś się odbędzie w LODR Kalsk. Również w tym miejscu odbędzie się dzisiaj akcja krwiodawstwa, pierwszy raz tutaj. Jest to akcja organizowana dotychczas w szkole podstawowej w Kalsku przez Krzysztofa Kluczyńskiego. Akcje organizowane przez niego wspierane są przez Stowarzyszenie Aktywny Kalsk i Koło Gospodyń Wiejskich oraz licznych sympatyków Kalska z Sulechowa, Górzykowa, Cigacic.

Nie powiodą się również dzisiejsze akcje sprzątania świata w okolicznych sołectwach Regionu Cigacic. Wczoraj, przewidując taką sytuację Sołtysi wsi Cigacice, Nowy Świat i Górzykowo odwołali te akcje.

Walwlo