Senatorzy w okolicy

Od paru dni szykujemy się na spotkanie z niezależnymi senatorami RP w Nowej Soli: Wadimem Tyszkiewiczem i jego gościem, Krzysztofem Kwiatkowskim.

Jak się okazało dziś, kto nie może jechać do Nowej Soli może wpaść przed 12.30 do Muzeum Ziemi Lubuskiej na krótkie z Nimi spotkanie. Krótkie bo tylko godzinne i zapewne ograniczone liczebnością osób wpuszczonych do skromnych pomieszczeń muzeum.


My się jednak wybieramy tu i tu, gdyż jako niezależny portal właśnie dziś załatwiliśmy sobie wejściówkę. Pozostałych zapraszamy na 17.00 do Nowosolskiego Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 49 na duże otwarte spotkanie z mieszkańcami miasta i gośćmi z regionu, już bez ograniczeń czasowych. Zapraszam serdecznie – pisze na swoim profilu Senator Wadim Tyszkiewicz.

Senator napisał również dzisiaj, że pod zielonogórskim ratuszem (siedziba znanego Janusza) jutro o:

… godz.12.00 obok Zielonogórskiego Ratusza odbędzie się, konferencja prasowa, w której udział wezmą:
– Krzysztof Kwiatkowski, Senator RP, Przewodniczący Senackiej Komisji Ustawodawczej, Prezes NIK w latach 2013-2019, Minister Sprawiedliwości w latach 2009-2011.
– Wadim Tyszkiewicz Senator RP, Zastępca Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, Prezydent Nowej Soli w latach 2002-2019
– Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.
Tematy konferencji:
1. Szerzenie dezinformacji przez media narodowe.
2. Senat RP na straży demokracji.
3. Cała prawda na temat Odry.
4. Współpraca Senatu z samorządem – zapowiedź wyjazdowego posiedzenia Senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu i Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej w Zielonej Górze.
5. Rola samorządu terytorialnego w demokratycznej Polsce. Jaka przyszłość czeka samorząd?

Zapraszamy również wszystkich chętnych pod ratusz, do muzeum i do NDK w Nowej Soli.

P.s. a kto nie może do Nowej Soli to o 16.00 (też jutro) w sulechowskiej książnicy odbędzie się spotkanie nr 2 z Przewodnikiem Lubuskim Ireneuszem Gorzelanym „Moje podróże do Lwowa”.

Waldek Włodek
admin niezależnego portalu